Xiaomi’ye rakip gösterilen realme yokları oynuyor!

 Xiaomi’ye rakip gösterilen realme yokları oynuyor!
Okunuyor Xiaomi’ye rakip gösterilen realme yokları oynuyor!

Türkiye pazarında giren Çinli üretici sayısı gün geçtikçe artıyor. Hali hazırda genele baktığımızda Huawei, Honor, Oppo, Xiaomi, realme, Tecno ve Elephone’un ülkemizde faaliyet gösteren Çinli üreticiler olduğu söylenebilir.

Burada dikkat çekeceğimiz isim ise realme. Türkiye pazarına sonradan giriş yapan Çinli üretici savlı fiyat performans eserleriyle dikkat çekmek istemişti.

Sahiden de Türkiye pazarına girdikleri modeller Xiaomi’nin fiyat performans bazlı Redmi serisine baş tutacak cinstendi. Lakin olmadı.

Xiaomi’ye sağlam rakip olacak dedik yüzümüzü kara çıkardı!

realme ismini duyurmayı başaramayınca Xiaomi Redmi’ye rakip olmak yerine LG, HTC üzere Türkiye’den silinmek üzere olan isimlere rakip olabildi.

Telefon fiyatlarını ani bir halde arttıran Çinli üretici, haliyle kullanıcıların ilgisini çekemedi. Bu duruma en kolay örnek ise realme’nin 5i modeli diyebiliriz. Ülkemizde birkaç ay öncesinde 1400 TL’ye satılan bu telefonun şimdiki fiyatı 2200 TL düzeylerinde.

Tamam kur arttı, koronavirüs çıktı falan lakin bu kadar da değil. Bu telefonun fiyatı 1400’den 1700TL’ye yükselse durum anlaşılabilirdi. Lakin realme birkaç telefon satınca “ben oldum” havalarına girdi.

Hasebiyle telefon fiyatlarını süratli bir halde arttırdı. Sonuç olarak Xiaomi’ye rakip olarak gösterilen Çinli şirket, başarısız bir tabloyla karşı karşıya kaldı.

Şayet fiyat tarafında biraz daha argümanlı olsalardı tahminen Xiaomi Redmi’ye rakip olabilirlerdi. Lakin mevcut koşullarda realme’nin Türkiye’de başarılı olması pek de mümkün görünmüyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın