Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD pazarından silindi!

 Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD pazarından silindi!
Okunuyor Xiaomi, Huawei ve Oppo ABD pazarından silindi!

2020’nin ikinci çeyreğinde büyük muvaffakiyet gösteren Çinli üreticiler adeta küresel pazarı domine etmişlerdi. Huawei, ABD’nin tüm engellemelerine rağmen akıllı telefon pazarının en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren ismi olmuş ve Samsung’u geride bırakmayı başarmıştı.

2020’nin ikinci çeyreğinde Huawei dorukta yer alırken, Samsung 2. Apple 3. Xiaomi 4. Oppo ise 5. sırada yer almıştı. Lakin ABD pazarına baktığımızda küresel pazardan bağımsız ve alakasız bir sıralama ile karşılaşıyoruz.

Xiaomi, Huawei ve Oppo adeta pazardan silindi!

Küresel pazarda adeta fırtınalar estiren Çinli üreticiler ABD pazarında ise yokları oynuyor. Çünkü Canalys tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, ABD’de 2020’nin ikinci çeyreğinde en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren birinci 5 şirket ortasında Huawei, Xiaomi ve Oppo yer almıyor.

Aslında Huawei’nin bu listede yer almaması çok büyük bir sürpriz değil. Lakin son devirde kıymetli atılımlar yapan Oppo ve Xiaomi’nin birinci 5 içinde yer almasını beklerdik.

ABD’de birinci 5 içerisinde giren Çinli üreticiler ise Lenovo ve TCL olmuş. Son periyotta yokları oynayan LG ise yüzde 11’lik pazar hissesi ile 3. Sırada yer alıyor.

Tepede ise beklenildiği üzere yüzde 47.1’lik hisse ile Apple yer alıyor. Samsung ise yüzde 23.2’lik hisse ile 2. Sıradaki yerini ABD’de de korumuş durumda.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın