Volkswagen’in Yeni Crossover’ının İsmi Açıklandı: Taos

 Volkswagen’in Yeni Crossover’ının İsmi Açıklandı: Taos
Okunuyor Volkswagen’in Yeni Crossover’ının İsmi Açıklandı: Taos

Volkswagen’in yakında tanıtacağı kompakt Crossover modeli çok yakında karşımıza çıkacak. Yeni araba hakkında devir dönem kimi yeni bilgiler ortaya çıkarken son olarak aracın ismi açıklandı. Volkswagen yeni Crossover modelinin ismini “Taos” olarak belirledi. New Mexico’daki küçük bir kasabanın ismini alan yeni araç, Tiguan’ın altında yer alacak ve VW’nin Crossover serisinin daha fazla genişlemesine imkan tanıyacak.

Volkswagen Amerika’nın eser pazarlama ve strateji sorumlusu kıdemli lider yardımcısı Hein Schafer, “Arabanın tabiatını nitekim somutlaştıran bir isim seçmek hakikaten çok kıymetliydi ve New Mexico’daki Taos kasabası, bunun için eksiksiz bir ahenk sağlıyordu” dedi. Taos’un açık hava macerasından sanata, dizayndan kusursuz mutfağa kadar pek çok küçük şeyler sunan olağanüstü bir kasaba olduğunu belirten Schafer, bu sebeple yeni arabalarına küçük ayrıntılarıyla fark yaratan kasabanın ismini verdiklerini açıkladı. 

VW’nin evvelce bu kasabayla bir irtibatı vardı

Volkswagen, Crossover modeline Taos kasabasının ismini vermeden evvel, bu kasabayla ufak da olsa bir irtibatı bulunuyordu. Taos, 1969 yılında yayınlanan How to Keep Your Volkswagen Alive isimli kitabın muharriri John Muir’in yaşadığı yerdi. Bu kitap, eski hava soğutmalı bir VW’ye sahip olan herkes için çok değerli bir kaynak olarak kabul edildi.

Eski VW sahipleri ortasında çok tanıdık bir isim olan John Muir’in yeni Crossover modelinde Taos ismini kullanılmasında bir tesirinin olup olmadığı bilinmiyor, lakin VW hayranları tarafından beğenilen karşılanacağını öngörebiliriz.

Volkswagen Taos, hala tam olarak tanıtılmadı. Aracın tamamı 13 Ekim’de ortaya çıkacak. Yeni Crossover’ın fiyatı ve sunacağı özellikler ise ziyadesiyle merak ediliyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın