Twitch Yayıncısının Twitch’i Bile Trollediği PS5 Latifesi

 Twitch Yayıncısının Twitch’i Bile Trollediği PS5 Latifesi
Okunuyor Twitch Yayıncısının Twitch’i Bile Trollediği PS5 Latifesi

Dünyanın en büyük oyun odaklı canlı yayın platformlarından biri olan Twitch’te dün gece, Twitch Gaming isimli kanal tarafından Day9 ve AtomicMari isimli yayıncıların da iştirakiyle Chat’s Choice Awards yayını gerçekleştirildi ve oyunseverlere keyifli anlar sunulmaya çalışıldı.

Canlı yayın sırasında en fazla dikkat çeken ayrıntı ise AtomicMari’nin gerisinde bulunan PlayStation 5 oldu. Yoksa Sony, yayıncıların test etmesi için birer PS5 mi göndermişti? Ya da yayın sırasında PlayStation 5 ile ilgili bilgiler mi paylaşılacaktı?

AtomicMari’nin ardında yer alan PlayStation 5 öylesine dikkat çekmişti ki Twitch’in resmi Twitter hesabı dahi canlı yayınının temasını paylaşarak, “Bekleyin, bunun PS5 ile ne ilgisi var? The Chat’s Choice Awards bir şey tanıtıyor… “ sözlerini kullandı.

Pekala gerçek neydi? Sony hakikaten yayıncılara PS5 mi göndermeye başlamıştı? Ne yazık ki bu soruya karşılığımız en azından Chat’s Choice Awards canlı yayınında yaşananlardan yola çıkarak cevaplarsak; hayır. Çünkü AtomicMari’nin gerisinde görünen PlayStation 5(!), gerçekte bir pastadan ibaret.

Twitch’in kelam konusu canlı yayındaki pastayı sahiden de PlayStation 5 sanıp sanmadığı hakkında bir bilgi yok. Yeniden de Twitch, attığı tweet ile takipçilerini kısmen de olsa yanlış yönlendirmiş oldu. Twitch de bunun farkında olacak ki birinci tweetten birkaç saat sonra canlı yayında PlayStation 5 biçimindeki pastanın kesildiği bir görüntüyü paylaştı.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın