Sony, Olağan Saat Takılan Wena 3 Akıllı Bilekliğini Tanıttı

 Sony, Olağan Saat Takılan Wena 3 Akıllı Bilekliğini Tanıttı
Okunuyor Sony, Olağan Saat Takılan Wena 3 Akıllı Bilekliğini Tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Sony, yeni akıllı bilekliği Sony Wena 3’ü tanıttı. Son derece şık bir dizaynla gelen akıllı bileklik, deri, metal ve silikon olmak üzere üç farklı gövde seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Akıllı bilekliğin farklılık yarattığı nokta ise aslında tüm bileklik halinde bir kayış olabilmesi. Daha uygun özetlemek gerekirse, kavisli ekranı sayesinde akıllı bilekliğin kayışına olağan bir saat takılabiliyor. Akıllı bilekliği ekranı altta kalırken, hem olağan bir saat hem de akıllı bileklik teknolojisine erişebiliyorsunuz.

Bileğinize daha güzel oturması için Wena 3’ün pil ve dokunmatik panelinde kavisli bir ekran sunan Sony, ekranın kapak camında grafit hususunu kullandığını ve bu ekranın 20’den fazla şirkette süreçten geçtiğini söyledi. 90 cm’lik düşmelere karşı sağlam darbe direncine sahip olan akıllı bileklik, ayrıyeten standart 5 ATM su geçirmezlik takviyesiyle birlikte geliyor. 

Hangi işlevler bulunuyor?

Sony’nin yeni akıllı bilekliği Wena 3’te bir ivmeölçer ve çift optik kalp atış suratı sensörü bulunuyor. Kullanıcıların günlük aktiviteleri takip etmesi, kalp atış suratını ölçmesi ve uyku bilgilerini takip etmesine imkan tanıyan akıllı bileklik, Sony’nin açıklamasına nazaran günlük sıhhat idaresi konusunda eşsiz bir algoritmayla destekleniyor. 

Tek bir şarjla 1 haftalık kullanım imkanı sunan Sony Wena 3, Amazon’un akıllı sesli asistanı Alexa ile birlikte geliyor. Bunun için bileklikte bir hoparlör ve mikrofon bulunuyor. Bilhassa akıllı bilekliklerin teknolojisini isteyen, fakat klasik saatleri de bırakamayan şahısların bu bilekliği çok seveceği düşünülüyor.

Sony Wena 3 fiyatı

Sony’nin yeni akıllı bilekliği fiyat konusunda biraz tuzlu. Sony Wena 3 metal varyantı 33.000 Yen (314 Dolar) fiyat etiketine sahipken Premium Black varyantı ise 35.000 Yen (333 Dolar) fiyatla karşımıza çıkıyor. Öte yandan Leather Brown ve Leather Premium Black modelleri sırasıyla 30.000 Yen (285 dolar) ve 32.000 Yen (304 Dolar) olarak fiyatlandırıldı. Ortalarında en ucuzu ise Silikon Kauçuk kayış versiyonu. Bu da 24.000 Yen (228 Dolar) fiyat etiketine sahip. 

Sony Wena 3 fiyatının yüksek olmasının yanında şu an için Japonya merkezli olarak tanıtıldı. Yani ülkemizde satışa sunulacağına dair şimdi net bir bilgi yok.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın