Sony Ericsson Xperia Play 2’nin Fotoğrafları Ortaya Çıktı

 Sony Ericsson Xperia Play 2’nin Fotoğrafları Ortaya Çıktı
Okunuyor Sony Ericsson Xperia Play 2’nin Fotoğrafları Ortaya Çıktı

‘Oyuncu telefonu’ dendiğinde çoğumuzun aklına Razer Phone, Xiaomi Black Shark ya da Asus ROG Phone gelebilir. Lakin Japon teknoloji devi Sony ile İsveçli telekomünikasyon şirketi Ericsson’un orta telefon markası olan Sony Ericsson, üstte saymış olduğumuz modellerden çok daha evvel bir oyuncu telefonu piyasaya sürmüştü.

Mart 2011’de tüketicilerin beğenisine sunulan Sony Ericsson Xperia Play, günümüz akıllı telefonlarına kıyasla son derece küçük (4 inç) bir ekrana sahip olmasına rağmen kızaklı yapısı sayesinde sunmuş olduğu fizikî denetim düğmeleri ve tetik tuşları ile tecrübe açısından bugünün oyuncu telefonlarıyla dahi yarışabilecek kapasitedeydi.

Sony Ericsson Xperia Play tasarımı

Sony, ilerleyen süreçte Ericsson’u alarak akıllı telefon bölümünde yeni bir yapılanmaya gitti ve Sony Ericsson Xperia Play’in devam telefonu hiçbir vakit piyasaya çıkmadı. Fakat Reddit’te ortaya çıkan fotoğraflar, Sony Ericsson’un aslında bir Xperia Play 2 modeli üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Sony Ericsson Xperia Play 2 prototipi

Yepyeni Xperia Play ile karşılaştırıldığında çok daha çağdaş bir dizayna sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Xperia Play 2, tekrar taşınabilir oyun tecrübesini üst düzeye taşıyan fizikî denetim tuşlarına ve tetik tuşlarına sahip. Lakin kıymetli bir farklılık olarak ikinci modelin bariz bir formda daha büyük bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz.

Şu an için Reddit’te paylaşılan fotoğrafların sahiden de Sony Ericsson Xperia Play 2’nin prototipine ilişkin olup olmadığı doğrulanmamış durumda. Her ne olursa olsun Xperia Play, günümüzden 9 yıl evvel akıllı telefondan PlayStation oyunlarına erişim sağlayarak büyük bir iş yapmıştı ve yeni bir Xperia Play modeli bugün dahi piyasaya çıksa taşınabilir oyuncuların dikkatini çekebilir.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın