Samsung: Galaxy Z Fold 2 Yeni Olağan İçin Kusursuz Bir Aygıt

 Samsung: Galaxy Z Fold 2 Yeni Olağan İçin Kusursuz Bir Aygıt
Okunuyor Samsung: Galaxy Z Fold 2 Yeni Olağan İçin Kusursuz Bir Aygıt

Güney koreli teknoloji devi Samsung, bu ayın başında gerçekleştirdiği lansman aktifliği ile yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold 2’yi tanıttı. Bilhassa birinci kuşak Galaxy Fold ile kıyaslandığında hem tasarım hem de sağlamlık açısından önemli bir ilerleme kaydeden Galaxy Z Fold 2, şu ana kadar büyük ölçüde olumlu yorum almayı başarmış durumda.

Galaxy Z Fold 2’nin üst seviye bir çoklu vazife aygıtı olduğunu tabir eden Samsung, resmi web sitesi üzerinden geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği bir çevrimiçi anket ile ilgili oluşturduğu infografik paylaştı. Yarısı ABD ve Güney Kore’de bulunan 1000 iştirakçi ile gerçekleştirilen anket, katlanabilir akıllı telefonların ‘yeni olağanın aygıtları’ olabileceğini öne sürüyor.

Pandemi devrinde TV izleme, toplumsal medyada gezinme ve imajlı görüşme yapma oranı yüzde 82 arttı

Samsung’un paylaşmış olduğu bilgilere nazaran koronavirüs nedeniyle konuttan çalışma modeline geçildikten sonra televizyon izleme, toplumsal medyada gezinme ve manzaralı görüşme yapma oranlarında yüzde 50’lik bir artış gerçekleşti. Ayrıyeten tekrar koronavirüs kaynaklı olarak meskenden çalışma oranı, yüzde 82 artış gösterdi.

Samsung’a nazaran Z ve Y neslindeki bireylerin yüzde 80’i akıllı telefonlarında çoklu misyon gerçekleştiriyor ve yeniden bu bireylerin yüzde 76’sı çoklu vazife için katlanabilir aygıtları mantıklı buluyor. Tüm iştirakçileri dikkate aldığımızda ise yüzde 64’lük kesitin daha büyük ekran ve taşınabilirlik, yüzde 46’nın daha düzgün görüntüleme tecrübesi ve yüzde 38’in daha büyük ekranda çoklu misyon imkanı için katlanabilir akıllı telefon istediğini görüyoruz.

Samsung’a nazaran iştirakçilerin tamamı, önümüzdeki 1 yıl içinde katlanabilir telefon almayı düşünüyor

Samsung’un açıklamasına nazaran iştirakçilerin tamamı bir akıllı telefona, dizüstü bilgisayara ya da tablete sahipti ve iştirakçilerin tamamı önümüzdeki 1 yıl içinde bir katlanabilir akıllı telefon almayı düşünüyordu. Samsung’un araştırmasının belirli oranda taraflı olduğunu ve küçük bir örneklem ile gerçekleştirildiğini söylemek mümkün. Lakin bu durum, Galaxy Z Fold 2’nin çoklu misyon kullanımı açısından hayli ülkü bir aygıt olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tabi son derece yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğunu da…

Samsung Galaxy Z Fold 2 incelemesi

Samsung tarafından paylaşılan infografiğin tam hali

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın