Samsung Galaxy Note 20 ailesinin satış sayılarını açıkladı!

 Samsung Galaxy Note 20 ailesinin satış sayılarını açıkladı!
Okunuyor Samsung Galaxy Note 20 ailesinin satış sayılarını açıkladı!

Akıllı telefon pazarının önder markalarından birisi olan Samsung, hatırlanacağı üzere 5 Ağustos tarihindeki aktiflikte yeni amiral gemi modellerini tanıtmıştı. Uzun mühlet gündemde kalmayı başaran Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra, sonunda görücüye çıkmış ve özellikleri de tam manasıyla aşikâr olmuştu. Samsung için bu telefonlar büyük kıymet taşıyor çünkü şirket, S20 ailesinin satış sayılarında yaşanan başarısızlığın bir tekrarını daha yaşamak istemiyor. 

Samsung Galaxy Note 20 ailesinin satış sayılarını açıkladı!

Güney Kore menşeli akıllı telefon üreticisi amiral gemi modellerini her vakit olduğu üzere yeniden birinci olarak iç pazarda ön siparişe sundu. 21 Ağustos gününe kadar ön siparişte kalacak olan aygıtların şu ana kadar toplamda kaç adet sattığı da tekrar Samsung tarafından açıklandı. Buna nazaran Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra şu ana kadar 117 bin adet satmayı başardı. Bu satışların %60 kadarı Note 20 Ultra‘dan gelirken %40’lık kısmı Note 20‘den gelmiş oldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene ön siparişe sunulan Galaxy Note 10 ailesi de çabucak hemen tıpkı satış sayılarını elde etmişti. Bu bakımdan olağandışı bir yükseliş ya da düşüşün olmadığını net bir halde söyleyebiliriz. Bu ortada telefonların hali hazırda ülkemizde de ön siparişte olduğunu tabir etmiş olalım. Iddia edebileceğiniz üzere fiyatlar ziyadesiyle yüksek. Ülkemizde Note 20 Ultra ön siparişe özel olarak 12.999 TL’den satışa sunuluyor. Note 20 modelinin fiyatı ise 9.299 TL.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın