Samsung, Apple’a Katlanır Ekran Sevkiyatına Başladı

 Samsung, Apple’a Katlanır Ekran Sevkiyatına Başladı
Okunuyor Samsung, Apple’a Katlanır Ekran Sevkiyatına Başladı

Vakit zaman bölümün içinden bilgileri açıklayan Ice Universe, yakın vakitte Çin’in toplumsal medya sitesi Weibo’da bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma nazaran Samsung, Apple’ın gizemli yeni iPhone modeli için katlanabilir ekran sevkiyatına başladı. 

Apple’ın gizemli modeli hakkında bir açıklama olmasa da teknoloji kulislerinde katlanabilir bir iPhone geliştirilebileceği aylardır konuşuluyordu. Amerikalı devin bu modeli gelecek yıl piyasaya sürebileceğini öne süren iddialar bulunuyordu.

2021’de katlanabilir iPhone gelebilir

Katlanabilir iPhone modeli hakkında şu anda bir açıklama yapılmadı, aygıtın teknik özelliklerinin nasıl olacağı da bilinmiyor. Samsung’un sevkiyatlarının başlamış olması ise akıllı telefonun eser geliştirme sürecinde değerli bir evreye gelmiş olabileceğini gösteriyor.

Şu anda katlanabilir bir iPhone modeline görece uzak bir noktada olsak da öteki firmalar bu alanda çoktan eserler sunmaya başladı. Bilhassa Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar konusunda hayli agresif bir yaklaşım sergilemesiyle biliniyor.

Apple ise bu yıl klasik stilinden pek de uzaklaşmayacak. 2020 yılının modelleri, tasarım manasında geçen yılın modellerine kıyasla çok da radikal değişiklikler göstermeyecek. Bu yıl da tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu üzere dört farklı iPhone modeli göreceğiz. 

2020 iPhone’lar merakla bekleniyor

Bu yılın iPhone modellerine baktığımızda ise en küçük iPhone versiyonu muhtemelen 5,4 inçlik bir ekranla gelecek. Bu telefonun yanında iki farklı 6.1 inç iPhone modeli daha göreceğiz. Bunlardan biri iPhone 11’in yerini alacak olan model iken, oburu de iPhone 11 Pro’nun halefi olacak. 

iPhone 12 Max Pro ise firmaya yakın kaynaklara dayandırılan tezlere nazaran 6,7 inç ekranlı olacak. Gelecek yılın bahar aylarında bu aygıtın daha uygun fiyatlı bir 4G versiyonu satışa çıkarılacak. Bu versiyon her ülkede satışa çıkmayacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın