Sahipleri şokta! Yeni Ford Kuga geri çağrılıyor!

 Sahipleri şokta! Yeni Ford Kuga geri çağrılıyor!
Okunuyor Sahipleri şokta! Yeni Ford Kuga geri çağrılıyor!

Araba dünyasının en değerli üreticilerinden birisi olan ABD merkezli üretici Ford, bu defa olumsuz bir haber ile gündeme geldi. Şirketin sevilen SUV modellerinden birisi olan Kuga, hatırlayacağınız üzere Türkiye macerasına kısa mühlet içerisinde başlamıştı. Hem dış tasarım lisanının değişmesi hem de kokpitteki ufak dokunuşlar ile birlikte kelam konusu araç ziyadesiyle beğeni toplamıştı. Kısa müddet içerisinde âlâ satış sayıları elde etmeyi başaran Ford Kuga, şu günlerde ise tatsız bir hadise ile gündeme geldi.

Sahipleri şokta! Yeni Ford Kuga geri çağrılıyor!

Yeni Ford Kuga, farklı motor seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bunlardan şarj edilebilir hibrit versiyonu, Ford‘un başını şu günlerde biraz ağrıtıyor. Buna nazaran aracın şarj edilebilir hibrit versiyonunda pil paketinden kaynaklı olan yangınlar meydana geliyor. Bahsi geçen bahis ile ilgili olarak jet süratiyle bir açıklama yapan şirket ise yangınların pillerin fazla ısınmasından ileri geldiğini tabir etti. Bunun yanı sıra araç sahiplerine arabalarını kapalı garajda bırakmamaları ve şarj etmemeleri konusunda ihtarlarda bulunuldu. Ayrıyeten Ford yetkilileri, yeni jenerasyon Kuga hakkında şok bir karar aldı.

Bu karara nazaran Ford, 26 Haziran tarihinden evvel üretimi yapılan Kuga PHEV‘lerin satışlarının askıya alındığını söz etti. Bunun yanında araçların seri halde geri çağrılacağı bilgisi de paylaşıldı. Yapılan araştırmalara nazaran geri çağırma süreçleri dünya üzerindeki yaklaşık 27 bin aracı ve sahiplerini etkileyecek. Neyse ki Kuga PHEV seçeneği ülkemizde satışa sunulmuyor ve bu sebepten ötürü da Türk kullanıcılar geri çağırma süreçlerinden etkilenmiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın