Sahibinden.com’da Geçen Ay En Çok İlen Verilen Arabalar

 Sahibinden.com’da Geçen Ay En Çok İlen Verilen Arabalar
Okunuyor Sahibinden.com’da Geçen Ay En Çok İlen Verilen Arabalar

Türkiye’nin en tanınan ikinci el e-ticaret platformlarından Sahibinden.com, ağustos ayına ait datalarını açıkladı. Buna nazaran geçtiğimiz ay Sahibinden.com’da en fazla duyuru verilen kategori araba oldu. Bu kategoriyi sırasıyla minivan&panelvan, arazi, SUV&pick-up, motosiklet ve ticari araç kategorileri takip etti.

Sahibinden.com’un açıklamasına nazaran ağustos ayında en fazla duyuru verilen araba markaları sırasıyla Renault, Volkswagen, Opel, Ford ve Fiat olurken; en fazla görüntülenen araba markaları Volkswagen, Renault, BMW, Opel ve Ford oldu. En fazla duyuru verilen araba modelleri ise Opel Astra, Renault Clio, Volkswagen Passat, Ford Focus ve Renault Megane olarak açıklandı.

Sahibinden.com’da en çok duyuru verilen araba modelleri – Ağustos 2020

Açıklamalara nazaran en çok duyuru verilen araba renkleri sırasıyla beyaz, siyah, gri, gümüş ve kırmızı olurken; en fazla duyuru verilen model yılları sırasıyla 2015, 2016, 2012, 2013 ve 2011 oldu. En fazla duyuru verilen yakıt tipi ise dizel olarak açıklandı.

Sahibinden.com’da en çok görüntülenen araba markaları – Ağustos 2020

En fazla duyuru verilen motor hacimlerine baktığımızda 1301-1600 cm3 motorların öne çıktığı görülüyor. Ayrıyeten katedilen kilometreye nazaran duyurular incelendiğinde yüzde 20’lik oran ile 100-150 bin kilometredeki arabaların, en fazla satışa çıkarılan arabalar olduğu göze çarpıyor. Fiyat aralıkları incelendiğince ise en fazla duyuru verilen fiyat aralığı, 50.001 TL-100.000 TL aralığı oldu.

Sahibinden.com’da en çok duyuru verilen model yılı – Ağustos 2020

Sahibinden.com, raporunda sırf verilen duyurulara değil duyuruların görüntülenme istatistiklerine de yer verdi. Buna nazaran kullanıcılar, Sahibinden.com’daki duyuruları en çok 22:00-23:00 saatleri ortasında incelediler. Kullanıcıların duyurulara ortalama bakma müddeti ise 10 dakika 44 saniye olarak açıklandı.

Sahibinden.com’da en çok duyuru verilen fiyat aralığı – Ağustos 2020

Ağustos ayı bilgileriyle ilgili açıklamalarda bulunan Sahibinden.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazım Erdoğan şu formda konuştu:

“Pandemi periyodunda toplumsal ara kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte beşerler yalnız seyahat edebilmek için araba satın almaya yöneldi. Tıpkı vakitte Haziran ayı ile birlikte kamu bankalarının araç alıcılarını desteklemek için hayata geçirdiği kredi takviye paketleri, pandemi devrinde biriken talebin canlanması ve her sene olduğu üzere yaz aylarındaki mevsimsel tesir ile birlikte araba bölümü hareketlendi. Haziran-Temmuz ve Ağustos ayları ikinci el araç ticaretinin çok ağır yaşandığı bir periyot oldu. Bu hareketliliğin önümüzdeki devirde de devam etmesini bekliyoruz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın