Redmi K40 Pro, Snapdragon 875’li Birinci Telefonlardan Olacak

 Redmi K40 Pro, Snapdragon 875’li Birinci Telefonlardan Olacak
Okunuyor Redmi K40 Pro, Snapdragon 875’li Birinci Telefonlardan Olacak

Redmi markasının 2020 model amiral gemisi olan Redmi K30 Pro, geçtiğimiz mart ayında tanıtılmıştı ve kalbinde bulunan Snapdragon 865 işlemci ile bugün bile en güçlü akıllı telefonlar ortasında yer almaya devam ediyor.

Yavaş yavaş 2020’nin sonlarına yaklaşmaya başlamamızla birlikte Redmi’nin bir sonraki amiral gemisi olacak Redmi K40 Pro ile ilgili söylentiler gelmeye başladı. Xiaomi lider yardımcısı Lu Weibing’in Snapdragon 875’li bir telefondan bahsetmesi ise bu söylentilerin sesini yeterliden uyguna yükseltti.

Daha evvel pek çok isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Digital Chat Station isimli Weibo hesabı, Lu Weibing’in açıklamalarını alıntılayarak ünlü iş beşerinin Snapdragon 875’ten güç alacak Redmi 40 Pro’yu ima ettiğini belirtti.

Qualcomm şimdi Snapdragon 875 işlemcisini tanıtmamış olsa da TSMC tarafından, Apple’ın dün akşam duyurduğu 5nm Apple A14 işlemci ile tıpkı fabrikasyon sürecinde üretileceğini bildiğimiz Snapdragon 875’in 5nm’lik bir işlemci yongası olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Şu an için hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip olmadığımız Redmi K40 Pro için Digital Chat Station’ın argümanı, aygıtın 5nm Snapdragon 875 işlemciden güç alacağı, ultra süratli bir süratli şarj teknolojini destekleyeceği ve ‘yüksek’ çözünürlüklü bir ana kamerayla geleceği tarafında.

Xiaomi’nin bu yıl olduğu üzere gelecek yıl da Redmi K40 serisini yılın birinci çeyreğinde tanıtması bekleniyor. Dolayısı ile Redmi K40 Pro’nun özellikleri hakkında kesin konuşmak için önümüzde hala birkaç aylık bir müddet bulunuyor. Redmi K40 Pro’nun piyasaya çıktığında Snapdragon 875’li birinci telefonlardan biri olması beklenen.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın