Philips, IMAX Enhanced Sertifikalı Soundbar’larını Tanıttı

 Philips, IMAX Enhanced Sertifikalı Soundbar’larını Tanıttı
Okunuyor Philips, IMAX Enhanced Sertifikalı Soundbar’larını Tanıttı

Bugün yeni Premium OLED TV’lerini tanıtan Philips, tanıttığı televizyonlarla elde edeceğiniz tecrübesi katlayacak bir eseri daha lansmanına ekledi. Philips’in tanıttığı soundbar’lar, ses konusunda kendini kanıtlayacağının garantisiyle birlikte tanıtıldı.

Fidelio B95 ve Fidelio B97 isimli iki adet soundbar tanıtan Philips, iki soundbar’ın da IMAX Enhanced (IMAX ile Geliştirilmiş) sertifikasına sahip olduğunu belirtti. Bu da soundbar’ların IMAX’in imzası haline gelen DTS:X tabanlı ses karıştırıcısına ve eşsiz bas idaresine sahip olacağı manasına geliyor. Ayrıyeten soundbar’ların bu sertifikayla birlikte dünyada bir unsur imza attığını belirtmekte de yarar var.

Konutta sinema keyfini tam manasıyla verecek olan ses sistemi

Philips’in tanıttığı iki soundbar’ın en üst modeli B97, farklı fakat son derece kullanışlı bir bilhassa birlikte geliyor. Philips’in Surround-on-Demand (İstek Üzerine Çevreleyen Ses) ismini verdiği bu özellik, soundbar’ın uç kısımlarının çıkmasıyla gerçekleşiyor. Öteki bir deyişle upuzun, tek modül olan soundbar’ı üç kesime ayırıp parçaları istediğiniz formda konumlandırabiliyorsunuz.

B97, soundbar’ın yanı sıra derin bass sesleri için 8 inçlik şoföre sahip bir subwoofer’ı da beraberinde getiriyor. Subwoofer’ın kablosuz bir formda gelmesiyse ses sisteminin yerinde çokça değişiklik yapanlara büyük kolaylık salıyor. Soundbar ile 500 W güç sağlayan B97, subwoofer’dan da 240 W’lık bir gücü kullanıcılarına sunuyor.

Philips Fidelio B95 kısmına baktığımızdaysa şoförlerin boyutlarındaki değişiklik ve Surround-on-Demand teknolojisinin dışında büyük bir değişiklikle karşılaşmıyoruz. Yekpare olarak gelen soundbar, üst modeli üzere havalı ayrılabilen hoparlörlere sahip olmasa da son derece başarılı bir ses kalitesine sahip.

Philips Fidelio B95 de üst modeli üzere bir subwoofer ile birlikte geliyor ve iki modeldeki subwoofer tıpkı güce sahip. Natürel ki Fidelio B95’in 500 W yerine 450 W’lık güce sahip olduğunu belirtmekte de yarar var.

Şu an için fiyatları belirli olmayan soundbar’ların 2020’nin son çeyreğinde Avrupa’ya gelmesi bekleniyor. Meskende sinema sistemi kuranların birinci tercihlerinden olabilecek bu soundbar’lar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın