PDF Dosyanızı Farklı Formatlara Nasıl Dönüştürebilirsiniz

 PDF Dosyanızı Farklı Formatlara Nasıl Dönüştürebilirsiniz
Okunuyor PDF Dosyanızı Farklı Formatlara Nasıl Dönüştürebilirsiniz

Maillerimizden bilimsel araştırmalara, belgelerden diğer tüm projelere her şey PDF formatı altında düzenlenmektedir. Dolayısıyla PDF dosya tipi dünya üzerinde en çok kullanılan dosya uzantılarından biridir. Bugün sizlere PDF dönüştürme nasıl yapılır, bunu göstereceğiz.

Peki herhangi bir projenizi, yazınızı veya yarattığınız resimleri en düzenli ve güvenli şekilde göndermek için dosyanızı nasıl bir PDF haline getirebilirsiniz? Bunu yapmak için birçok yöntem bulunsa da size en kolay şekilde nasıl dosyanızı PDF haline ya da PDF’nizi nasıl farklı bir dosya türüne dönüştüreceğinizi anlatacağız.

PDF dönüştürme işlemlerini yapabileceğiniz en kolay yer tabii ki de internettir. İnternetteki PDF dönüştürücülerden en ünlü olanları Zamzar.com ve PDF.to siteleridir. Bu sitelerde PDF’nizi dilediğiniz dosyaya çevirebilir ya da tam tersini gerçekleştirebilirsiniz.

Zamzar.com nasıl kullanılır?

Dosyanızı Zamzar.com üzerinden PDF haline getirmek için ya da tam tersini yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  1. Zamzar.com’a girin.
  2. Dönüştürmek istediğiniz dosyayı ‘Add Files…’ seçeneğinden seçin ya da sürükleyip bırakın.
  3. Dosyanızı dönüştürmek istediğiniz dosya formatını seçin.
  4. ‘Convert Now’ seçeneğine basın.

PDF.to nasıl kullanılır?

Diğer bir yöntem olan PDF.to’yu kullanmak için ise aşağıdaki adımları izleyin:

  1. PDF.to’ya girin.
  2. ‘Buraya tıklayın’ seçeneğine basarak dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçin veya sürükleyerek bırakın.
  3. Dosyanız siteye yüklendiğinde otomatik olarak PDF’ye dönüştürülecektir. İşlem sonrasında karşınıza çıkan indirme bağlantısına tıklayarak PDF dosyanızı anında indirebilirsiniz.

İki yöntem arasındaki farkı hatırlatmadan geçmeyelim: Eğer 2 GB’dan büyük dosyalarla uğraşıyorsanız PDF.to’yu seçmelisiniz. Çünkü Zamzar.com’da 2 GB’dan büyük dosyalara dönüştürme işlemi yapmak için premium kullanıcı olmalısınız.

Kaynak: Webtekno

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın