Oyun tarafında farklı alternatif! Lenovo Legion Y540 15IRH İnceleme

 Oyun tarafında farklı alternatif! Lenovo Legion Y540 15IRH İnceleme
Okunuyor Oyun tarafında farklı alternatif! Lenovo Legion Y540 15IRH İnceleme

Son periyotta oyun odaklı bilgisayarların fiyatı epey arttı. Bugün ortalama bir oyun bilgisayarının fiyatı en aşağı 7000TL’den başlıyor. Ekran kartı ve işlemci tarafındaki ufak çaplı değişikliklerle birlikte fiyat 10.000 TL hududuna kadar yükseliyor.

Genel olarak 10.000 TL hududuna satılan PC modellerinde SSD yanında SATA depolamaya yer verilmiyor. Depolama alanını biraz geniş tutmak istediğinizde ise fiyat etiketi yükseliyor.

Şu anda 10.000 TL altına satın alabileceğiniz modellerden birisi de Lenovo Legion Y540 15IRH. 

Oyun tarafında farklı alternatif! Lenovo Legion Y540 15IRH İnceleme

Bugün ki inceleme konuğumuz Lenovo’nun 10.000 TL altı fiyata satılan oyun bilgisayarı Legion Y540 15IRH. Bilindiği üzere Lenovo uzun yıllardan beri oyun bilgisayarı pazarındaki argümanlı isimlerin başında geliyor.

Her cinsten müşteriye hitap etmeye çalışan Lenovo, Legion Y540 – 15IRH modelinde ortalamanın üzerinde bir performans sunuyor. Yani bu PC ile hali hazırda oynayamayacağını oyun yok diyebiliriz. Tabi ki her oyunu en yüksek çözünürlükte, bütün ekstralar açık halde oynayabilirsiniz demiyoruz.

Lakin bu PC sizi oyun manasında 2 – 3 sene rahatlıkla götürebilir. Sonrasında ise birtakım AAA oyunlarda performans düşmeleri ve yetersiz biz çizgi karşınıza çıkabilir. Hasebiyle 10.000 TL’yi verirken bu gerçeği de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bu ortada ufak bir taban not. Birebir fiyat yelpazesinde Monster’ın çok daha üstün modelleri de bulunmakta.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın