OPPO’nun 5G Dayanaklı Yeni Bütçe Dostu Telefonu Ortaya Çıktı

 OPPO’nun 5G Dayanaklı Yeni Bütçe Dostu Telefonu Ortaya Çıktı
Okunuyor OPPO’nun 5G Dayanaklı Yeni Bütçe Dostu Telefonu Ortaya Çıktı

Sizlere geçtiğimiz hafta aktardığımız bir haberimizde, BBK Electronics’in alt kuruluşu OPPO’nun orta segment 5G aygıtı OPPO A72 5G‘yi resmen duyurduğundan bahsetmiştik. Görünüşe nazaran Çin merkezli akıllı üreticisinin 5G uyumlu aygıtlar konusundaki üretkenliği bunlarla sonlu kalmayacak.

Akıllı telefon üreticisinin PECM10 model numarasını taşıyan yeni bir modeli Çin’in sertifikasyon sitesi TENAA’da ortaya çıktı. Listelemede ortaya çıkan bilgilere nazaran OPPO PECM10 da bütçe dostu bir 5G aygıt olacak.

OPPO PECM10’un ortaya çıkan özellikleri

OPPO’nun yeni modeli, 6,5 inçlik FHD+ LCD bir ekranla kullanıcısının karşısına çıkacak. Ekranın sol üst köşesinde bulunan delik, 8 MP’lik selfie kamerasına mesken sahipliği yapacak. Ekranın LCD olmasından ötürü, parmak izi okuyucu sensörünün ekrana gömülü olması değil yan tarafta pozisyonlandırılması bekleniyor.

Telefonun art tarafına bakıldığında kare formunda tasarlanmış bir kamera modülü görülüyor. Bu modülün içerisinde 16 MP ana kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü yer alacak. LED flaş da tıpkı modül içerisinde bulunacak.

Aygıtın, gücünü hangi işlemciden alacağına dair şimdi kesin bir bilgi bulunmasa da MediaTek Dimensity yonga setiyle birlikte gelmesi bekleniyor. Bunun haricinde aygıt, 8 GB RAM ve 128 GB dâhili depolama alanına sahip olacak.

4.000 mAh pahasında bir bataryaya sahip olacak olan OPPO PECM10’da süratli şarj dayanağı de bulunacak. İşletim sistemi tarafına bakıldığında ise Android 10 temelli ColorOS ile birlikte gelecek. Şu an için telefonun fiyat etiketinde ne yazacağına dair ise net bir bilgi bulunmuyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın