Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!

 Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!
Okunuyor Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!

Çin’deki bir patent firması, Oppo’nun kızaklı ve uzayabilen ekrana sahip tablet/telefon gibisi bir aygıt üzerinde çalıştığını doğruluyor.

Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!

Bugüne dek birçok akıllı telefon şirketinin enteresan ve hayli ilgi uyandıran patentler aldığına şahit olduk. Öteki birçok firma üzere Oppo da enteresan patentler almaya devam ediyor. Şirketin LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen son patentinde “uzayan” bir telefon bizleri karşılıyor.

27 Şubat 2020 tarihinde alındığı ortaya çıkan patentin, kare bir yapıda olduğu ve en açık helinde yüzde 80 oranında büyüyebildiği görülüyor.

Bilindiği üzere birçok kullanıcı telefonların büyümesinden şikayetçi, ayrıyeten katlanan telefonları beğenmeyen epeyce fazla kullanıcı mevcut. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Oppo‘nun bu çalışması epeyce manidar görünüyor.

Uzayabilen ekran patentine ait görsellere baktığımızda ise, aygıtın art tarafında kamera ve flaş için ayrılmış olduğu varsayım edilen 3 delik ve bir yüzünde SIM ve SD kartlar için ayrılan kart yuvasının olduğu ve aygıtın içe yanlışsız katlanır olduğu görülüyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın