NVIDIA, RTX 3090’ın Stok Sorunu İçin Özür Diledi

 NVIDIA, RTX 3090’ın Stok Sorunu İçin Özür Diledi
Okunuyor NVIDIA, RTX 3090’ın Stok Sorunu İçin Özür Diledi

Ekran kartı kesiminin öncü firmalarından NVIDIA, yeni jenerasyon GeForce RTX 3000 serisinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkan RTX 3090’ı bugün prestijiyle ön siparişe açıyor. Ön siparişler öncesinde yeni bir blog yazısı paylaşan NVIDIA, daha RTX 3090’ı satışa bile sunmadan arz meseleleri için oyunculardan özür diledi.

RTX 3090 için “10.496 CUDA çekirdeği, 24 GB GDDR6X bellekle ile dünyanın en süratli grafik kartı” sözlerini kullanan NVIDIA, yeni jenerasyonda TITAN RTX’in yerini olacak ekran kartının içerik oluşturucular, araştırmacılar ve ekstrem oyuncuları gaye aldığını belirtti.

GeForce RTX 3090’ı tıpkı TITAN RTX üzere niş bir kullanıcı kitlesi için oluşturduklarını tabir eden NVIDIA, ön siparişlerin açılacağı lansman gününde sonlu sayıda ünitesi satışa sunacakları için ön siparişler daha başlamadan müşterilerinden özür diledi. Arz meselesinin farkında olduğunu belirten NVIDIA, ilerleyen periyotta stok problemini aşabilmek için ortakları ile çalışma içerisinde olduğunu lisana getirdi.

8K HDR oyun oynama, imaj yakalama ve izlemeye dayanak veren birinci ekran kartı olan RTX 3090, bir öteki deyişle 4K’nın dört katı, Full HD’nin ise 16 katı çözünürlükte manzara oluşturabiliyor. Elbetteki bu derece yüksek bir gücün fiyat noktasında da ona uygun bir karşılığı bulunuyor. Çünkü NVIDIA, RTX 3090 için 1.499 dolar (yaklaşık 11.447​ TL + vergiler) fiyat etiketi belirlemiş durumda.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın