Motorola, Yeni Telefonu Razr 5G’yi Resmen Duyurdu

 Motorola, Yeni Telefonu Razr 5G’yi Resmen Duyurdu
Okunuyor Motorola, Yeni Telefonu Razr 5G’yi Resmen Duyurdu

Motorola, bundan yaklaşık bir yıl evvel katlanabilir ekranlı bir akıllı telefonla karşımıza çıkmıştı. “Razr” olarak isimlendirilen bu telefon, dikey olarak katlanırken, bundan yıllar evvel piyasaya sürülmüş olan telefonları hatırlatıyorlar. Şirket bugünse yeni bir Razr telefon ile karşımıza çıktı. “Razr 5G” olarak isimlendirilen yeni telefon, özgün versiyonun gelişmiş ve 5G dayanağına kavuşmuş bir hali.

Motorola, Razr 5G’yi özgününe bağlı kalarak tekrar tasarlamış üzere görünüyor. Zira bu akıllı telefonda 6,2 inç büyüklüğünde katlanabilen bir OLED ekran bulunuyor. Bu ekran, tüketicilere 2142 x 876 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın üzerindeki kamera ise 48 MP çözünürlük vadediyor. 

Karşınızda Motorola Razr 5G

Motorola Razr 5G’nin, katlı durumdayken kullanılabilen ikinci bir ekranı daha var. Yeniden OLED yapıda olan bu ekranın büyüklüğü 2,7 inç. 800 x 600 piksel çözünürlük sunan bu ekranın olduğu kısımda de bir kamera daha bulunuyor. Motorola tarafından yapılan açıklamalara nazaran bu kamera, 20 MP çözünürlük sunuyor.

Telefonun içine baktığımızda Snapdragon 765G işlemci görüyoruz. 8 GB RAM kapasitesi bulunan telefonun depolama alanı ise 256 GB olarak belirlenmiş. Ayrıyeten bu akıllı telefonun 2,800 mAh kapasiteli, 15 watt süratli şarj takviyesi sunan bir bataryası bulunuyor. Bu batarya küçük olsa da Razr’daki 2,510 mAh’lık kamerayı düşünecek olursak, bir nebze de olsa düzgünleştirme yapıldığını söyleyebiliriz.

Motorola Razr 5G teknik özellikleri

  • Ekran: 6,2 inç (2142 x 876 piksel) + 2,7 inç (800 x 600 piksel) OLED
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 256 GB
  • Birincil Kamera: 48 MP
  • İkincil Kamera: 20 MP
  • Batarya: 2,800 mAh (15 watt süratli şarj desteği)

Tüm bu özellikleriyle birlikte duyurulan Motorola Razr 5G; altın, grafit ve sıvı cıva renklerinde satın alınabiliyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara nazaran bu akıllı telefonun fiyatı 1,399 dolar (yaklaşık 10,500 TL + vergiler) olarak belirlenmiş durumda. Telefonun hangi pazarlarda satışa çıkacağı şu an için bilinmiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın