Microsoft Surface Duo, Kesimlerine Ayrıldı

 Microsoft Surface Duo, Kesimlerine Ayrıldı
Okunuyor Microsoft Surface Duo, Kesimlerine Ayrıldı

Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Microsoft’un akıllı telefon dünyasındaki denemelerinden en yenisi Surface Duo, iFixit grubu tarafından ince ince kesimlere ayrılarak incelendi.

iFixit grubunun Microsoft’un yeni taşınabilir aygıtıyla ilgili bulduğu en dikkat cazibeli şey ise piyasada şu an bulunan başka katlanabilir aygıtlara nazaran “canlandırıcı kolay menteşe tasarımına” sahip olması oldu. Takım, minyatür 360 derece dizüstü bilgisayar menteşesine benzetti.

Microsoft Surface Duo kesimlere ayrıldı

Doğal Microsoft Duo’nun menteşesi övülürken Samsung Galaxy Fold ve Motorola Razr üzere aygıtlar sahiden katlanıyordu ve muhtemelen daha karmaşık menteşe dizaynlarına sahipti. Hatta Samsung, özgün Fold’un daha sağlam olması ve sistemin tozlanmaması için çıkış tarihini ötelemişti.

Surface Duo’nun bataryalarına da değinen iFixit takımı, bataryalardan bir adedinin boyutunun başkasına nazaran 2 kat daha büyük olduğunu, Microsoft’un çokça yapıştırıcı ve vida kullanarak bataryaların değiştirilmesini de bir epey zorlaştırdığını lisana getirdi.

Değiştirilmesi sıkıntı olan kesimlerin yalnızca bataryalardan ibaret olmadığını lisana getiren grup, değiştirilebilirliği kolay olan kesimlerin yalnızca ekranlar ve gerideki cam kaplama olduğunu söz etti. 1.400 dolar üzere bir fiyat etiketine sahip olan telefonun adım adım nasıl söküldüğünü buradan ayrıntılı bir formda inceleyebilirsiniz.

Microsoft, geçtiğimiz Surface Duo’nun tanıtımını gerçekleştirmiş ve tasarımı daha evvel gösterilmiş olan aygıtın teknik özellikleri de en sonunda açıklanmıştı. Bilhassa fiyatıyla tam bir amiral gemisi olan Surface Duo ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri buradaki haberimizden edinebilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın