Lenovo Tab Tab P11 Pro – Fiyatı ve Özellikleri

 Lenovo Tab Tab P11 Pro – Fiyatı ve Özellikleri
Okunuyor Lenovo Tab Tab P11 Pro – Fiyatı ve Özellikleri

Samsung, ağustos ayında Tab S7 ve Tab S7+ isimli iki tabletini tanıtarak Apple’ın tablet serisi iPad’e bir rakip sunmuştu. Şimdiyse Lenovo yeni bir atağa kalktı ve Tab P11 Pro ve Tab M10 HD Gen 2 isimli tabletlerini duyurdu.

iPad Air ile dolar bazında tıpkı fiyata sahip olan Lenovo P11 Pro, verimlilik konusunda iPad’in altında üzere görünse de daima hareket halinde olan insanların birinci tercihlerine yerleştirebileceği aygıtlar ortasında bulunuyor. İsterseniz lafı daha da fazla dolandırmadan aygıtın özelliklerine göz atalım.

11,5 OLED ekranla keskin renkler

11,5’lik OLED bir ekranda 2560 x 1600 çözünürlüğü kullanıcılara sunan Lenovo P11 Pro, 500 nitlik parlaklığıyla da güneş ışığı altında ekranın görünürlüğünü kolaylaştırıyor. Ayrıyeten 6,9 mm’lik çerçeveleri sayesinde %87’lik bir ekran/gövde oranını kullanıcılara sunan tablet, çalışmak için geniş bir alana sahip.

Aygıtın iç donanımına baktığımız vakit orta segmentin üst sıralarında bulunan Snapdragon 730G’yi görebiliyoruz. 8.600 mAh’lik bir pili de içerisinde barındıran Lenovo P11 Pro, olağan verimlilikte kullanıldığı vakit tek şarjda 15 saatlik bir kullanım teziyle geliyor.

Toplamda 4 adet kamerayı bünyesinde barındıran Lenovo Tab P11 Pro, önde bulunan kamera sayesinde tableti otomatik olarak açma imkanını kullanıcılara sunuyor. Yani kullanıcılar ister güç düğmesi üzerine konumlandırılan parmak izi okuyucuyla tableti açabiliyor, isterlerse de ön kameranın yüz tanıma sistemini kullanabiliyor.

4 GB yahut 6 GB olarak iki adet RAM seçeneğine sahip olan tablet tıpkı vakitte Dolby Atmos teknolojisine sahip JBL hoparlörleri de bünyesinde barındırıyor. Bu da müzik tutkunu kullanıcılar için büyük bir artı olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyat

Lenovo Tab P11 Pro, 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Bu da ülkemizde 3.675 TL üzere bir bedele denk geliyor fakat bu fiyatın üzerine ek vergiler ekleneceğini de belirtmekte yarar var. Pekala siz tablet hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Lenovo’nun bu tableti Apple’ın efsanevi tablet serisiyle uzunluk ölçüşebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın