Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az ‘Erkeksi’ Gösteriyor

 Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az ‘Erkeksi’ Gösteriyor
Okunuyor Kedili Fotoğraflar, Erkekleri Daha Az ‘Erkeksi’ Gösteriyor

Profil fotoğrafları, profilin sahibi hakkında pek çok bilgi verebilir. Yalnızca profil fotoğrafına bakarak bir kişinin hayvansever olup olmadığını, hangi kadrosu tuttuğunu, nerede yaşadığını ve daha pek çok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Pekala, arkadaşlık uygulamaları için profil fotoğrafı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

ABD’deki bilim insanları tarafından gerçekleştirilen bir çalışmada yaşları 18 ila 24 ortasında değişen 1.388 bayana, yeniden 20’li yaşlarda iki farklı erkeğe ilişkin iki farklı fotoğraf gösterildi. Her iki erkeğin de bir adet ‘kedili’ bir adet de kedisiz fotoğrafı bulunuyordu ve iştirakçilere kedili ya da kedisiz fotoğraflardan birini seçmesi istendi.

Çalışmaya katılan bayanların birçok, kedili fotoğraflarda erkeklerin daha az erkeksi, daha nevrotik ve daha az flört edilebilir göründüğünü tabir ettiler. Sonuçlar kendilerini kedi insanı, köpek insanı, her ikisi de ya da hiçbiri olarak tanımlayan iştirakçiler ortasında değişiklik gösterse de genel olarak tıpkı erkeğin kedili fotoğrafı, kedisiz fotoğrafından daha az erkeksi bulundu.

Elbetteki kelam konusu çalışma çok küçük ve spesifik bir örneklem ile gerçekleştirildi. Bu nedenle sonuçların tüm bayanların niyetini yansıttığını söylemek sıkıntı. Bununla birlikte şu ana kadar bu hususta gerçekleştirilen araştırmalar, MDPI’ın çalışmasının bilakis kedili erkeklerin evcil hayvanı bulunmayan erkeklere nazaran daha ‘çekici’ bulunduğunu öne sürüyordu. Tekrar de bir arkadaşlık uygulamasında profil fotoğrafınızda kedinize yer vermeden evvel iki kez düşünmenizi tavsiye edebiliriz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın