Karşınızda yeni Nissan Qashqai

 Karşınızda yeni Nissan Qashqai
Okunuyor Karşınızda yeni Nissan Qashqai

İster istemez SUV denildiğinde akla gelen birinci modellerden birisi de Qashqai oluyor. Nissan’ın en çok satan modeli olan Qashqai herçekten de SUV segmentinin birincisi pozisyonunda. Gerçi son devirde Peugeot 3008 ile bu koltuğu Nissan’dan devraldı diyebiliriz. Lakin genele baktığımızda Qashqai’nin rakipleriyle olan farkı oldukça fazla.

Pekala Qashqai’yi rakiplerinden farklı kılan neden ne? En kıymetlisi bu segmentteki öncü isim olması. Malum, yakın bir geçmişe kadar SUV diye bir segment yoktu. Nissan bu segmentteki gücünü muazzam bir formda kullandı.

Lakin artık Qashqai’nin dizaynına o kadar alıştık ki makyajlanmış kasası bile bize eski gelmeye başladı. Zati yükselen Peugeot 3008 satışları karşısında düşen Qashqai satışları bu durumun en net göstergesi.

Artık gelelim yeni Nissan Qashqai modeline. Bilindiği üzere Nissan uzun bir müddettir Qashqai’nin yeni kasası üzerinde çalışıyor. Kısa bir mühlet evvel bu kasa casus kameralara yakalanmıştı. Artık ise kasanın tasarımı net bir halde gözler önüne serildi.

Açık konuşmak gerekirse Qashqai’nin yeni tasarımı çok da göze şık gelmiyor. Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz. O denli ki şimdiki kasası bile daha şık görünüyor.

Pekala sizlerin yeni Nissan Qashqai modeli ile ilgili kanılarınız neler? Sizce Nissan bu kasa dizaynıyla Peugeot 3008’e önemli manada rakip olabilir mi? Yorum sizlerin.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın