Kara Borsacıları Protesto Eden Oyunculardan Troll Duyurular

 Kara Borsacıları Protesto Eden Oyunculardan Troll Duyurular
Okunuyor Kara Borsacıları Protesto Eden Oyunculardan Troll Duyurular

NVIDIA, bu ay başında yeni kuşak ekran kartları GeForce RTX 3000 serisini tanıttı. Dünyanın birçok noktasında da oyuncular GeForce RTX 3080 için sıraya girdi. Fakat ABD’deki çevrimiçi alışveriş sitesi eBay’e giren kullanıcılar RTX 3080 için yaptıkları aramalarda epeyce farklı duyurulara denk geldi.

eBay’de yapılan bu değişik listelemeleri yapanlar ise otomatik botlar kullanarak NVIDIA GeForce RTX 3080 ekran kartlarını alan kara borsacıları ‘trollemek‘ isteyen PC oyuncularıydı. Oluşturulan bu düzmece listelemeler, 699 dolarlık RTX 3080 ekran kartını 2.000 dolara satmaya çalışan kara borsacıları tabir yerindeyse taca attı.

eBay’de açılan troll RTX 3080 duyuruları

Örneğin açılan bu troll duyurular ortasında GeForce RTX 3080’in “Paper Edition”ı bulunuyor. Bu troll duyuruda, isminden da anlaşılabileceği üzere RTX 3080’in beyaz bir kağıt üstüne çizilmiş resmi bulunuyor. Buna ek olarak açılan duyurular ortasında RTX 3080’in “Patates Sürümü”, teşekkür kartının üstüne yazdırılmış RTX 3080 üzere listelemeler de bulunuyor.

Troll duyuru veren bir kullanıcı “Abartılmış fiyatları ödemek yalnızca kara borsacıları daha da teşvik eder. Lütfen sabırlı olun, yetkilendirilmiş satıcıların tekrar stok yapmasını bekleyin ve topluluğun bu gri pazarı kurutmasına yardımcı olun tabirlerini kullandı.

Ayrıyeten kullanıcılar, ekran kartlarını otomatikleştirilmiş botlarla alıp fahiş fiyatlardan satmaya çalışan satıcıların eserlerini de yorum bombardımanına tuttu. Eserlere 1 yıldız veren kullanıcılar, yorumlarda da kara borsacılardan eserlerin alınmaması gerektiğini lisana getirdi.

NVIDIA, bu hafta içerisinde daha fazla RTX 3080 Founders Edition geleceğini söylerken üretim ortaklarıyla üretimlere devam edildiğini açıkladı. Fakat asıl soru, NVIDIA’nın ekran kartlarını alan kara borsacıların önüne geçip geçemeyeceği.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın