Jailbreakli iPhone’lar İçin Oluşturulmuş Değişik Uygulama

 Jailbreakli iPhone’lar İçin Oluşturulmuş Değişik Uygulama
Okunuyor Jailbreakli iPhone’lar İçin Oluşturulmuş Değişik Uygulama

MeBlackHat isimli bir geliştirici, iOS 12 ve iOS 13 işletim sistemine jailbreak uygulanmış iPhone modelleri için yeni bir uygulama (tweak) oluşturdu. “iWhatsApp” isimli bu uygulama, WhatsApp’tan gelen bildiriler için otomatik cevaplar verilmesini sağlıyor. Pek çok kullanıcı için epeyce dikkat alımlı olacak bu uygulama, WhatsApp’taki genel tecrübesi değiştirecek üzere görünüyor.

Kullanıcılar, daha evvelce jailbreak yaptıkları iPhone’larına bu uygulamayı yükledikten sonra yaptıkları ince ayarlarla WhatsApp için kendilerine bir robot oluşturmuş oluyorlar. MeBlackHat’in çeşitli seçenekler sunduğu tweak, telefonunuzdan uzak kaldığınızda ya da iletilere bakamadığınız durumlarda, gelen bir iletinin sizin yerinize otomatik olarak yanıtlanmasını sağlıyor.

iWhatsApp’ı kuran bir kullanıcı, Ayarlar içerisine giderek bu uygulamayı keşfetmeye başlayabiliyor. Tweakin özellikleri ortasında, iWhatsApp’ın manuel olarak açılıp kapatılmasını sağlayan bir ayar bulunuyor. Yani kullanmak istemediğiniz durumlarda bu özelliği deaktif edebiliyorsunuz. Ayrıyeten otomatik karşılıklar, rehberdeki tüm bireylere ya da yalnızca kullanıcı tarafından belirlenmiş olan bireylere gönderilebiliyor. 

iWhatsApp’ın söz eşleştirme özelliği, bu tweakin dikkat cazibeli özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bir kullanıcı, kendisine gelen iletide yer alacak söze nazaran otomatik bildiri oluşturabiliyor. Ayrıyeten gelen bir iletinin, kaç saniye sonra otomatik olarak yanıtlanacağı da iWhatsApp üzerinden ayarlanabiliyor. Tüm bunlara ek olarak karşı tarafa gönderilecek otomatik bildiriler da kullanıcı bazında özelleştirilebiliyor.

MeBlackHat isimli geliştirici tarafından hazırlanan bu tweak, jailbreakli iPhone kullanıcıları tarafından an prestijiyle indirilebiliyor. Lakin bu tweak, ne yazık ki fiyatsız değil. Kullanıcıların iWhatsApp’a erişmek için tanınan tweak depolarından “twickd”ye gitmeleri ve 2,39 dolar (yaklaşık 18 TL) karşılığında bu uygulamayı satın almaları gerekiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın