İşte dünyanın birinci ekran altı kamera sahip telefonu! Hayır Xiaomi değil

 İşte dünyanın birinci ekran altı kamera sahip telefonu! Hayır Xiaomi değil
Okunuyor İşte dünyanın birinci ekran altı kamera sahip telefonu! Hayır Xiaomi değil

Akıllı telefon pazarının kıymetli isimleri birinci ekran altı kameraya sahip akıllı telefonu üretmek için kolları sıvadılar. Kısa bir müddet evvel Xiaomi’nin iş ortaklarından birisinin ekran altı kamera teknolojisini geliştirdiği argüman edilmişti.

Lakin bu söylentiler somut  bir gerçekliğe dönüşemedi. Hali hazırda dalın önde gelen pek çok isminin ekran altı kamera teknolojisi için çalışmalar yürüttüğü biliniyordu. Sonunda bu çalışmalar sonuç verdi.

İşte dünyanın birinci ekran altı kamera sahip telefonu! Hayır Xiaomi değil

Genel beklenti bu teknolojiyi birinci kullanan üretinin Xiaomi ya da Huawei olacağı tarafındaydı. Lakin öbür bir Çinli üretici birinci ekran altı telefonu ürettiğini açıkladı.

ZTE’nin değerli isimlerinden biri olan Ni Fei toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada ZTE’nin ekran altı birinci kameraya sahip akıllı telefonu ürettiğini belirtti. Dilerseniz bahse husus açıklamaya aşağıdan göz atabilirsiniz.

ZTE A20 5G ismi ile geliştirilen modelin ne vakit satışa sunulacağı şimdilik soru işareti. Malum, Xiaomi ve Huawei de daha evvel bu teknoloji üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Lakin ekranın altına yerleştirilen kameranın verimliliği üreticileri mutlu etmemişti.

ZTE’nin A20 5G modelinde kullandığı teknolojinin ne derece tatmin edici olduğu ise şimdilik bilinmiyor. 

Muhtemelen önümüzdeki yıl ekran altı kamera teknolojisi çok daha fazla aygıtta karşımıza çıkacaktır. Böylelikle çentikli ekranlı aygıtlarda yavaş yavaş tarih olacaktır. 

Umarız Apple da artık çentik inadından vazgeçerek bu türlü yenilikçi teknolojilerle karşımıza çıkar.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın