iPhone’un Arka Tarafına Dokunarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 iPhone’un Arka Tarafına Dokunarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Okunuyor iPhone’un Arka Tarafına Dokunarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

2020’nin Eylül ayında gerçekleşen WWDC konferansında Apple, iPhone telefonların işletim sistemi olan iOS’un son sürümü iOS 14’ü duyurdu. Lakin gerçekleşen konferansta iOS 14 özelliklerinin tamamından sahnede bahsedilmedi. Bahsedilmeyen bu özelliklerden biri de telefonun gerisine iki yahut 3 kez art geriye dokunarak sizin belirlediğiniz bir vazifesi yaptırmanızı sağlayan Geriye Dokun özelliği oldu.

iPhone 8 ve üstü aygıtlara gelen iOS 14 özelliklerinden daha evvel bahsetmiş, Geriye Dokun özelliği ile ekran imajı alma süreciyle ilgili de Twitter hesabımızdan bir görüntü paylaşmıştık. Artık ise daha ulaşılabilir ve ayrıntılı bir halde iPhone aygıtınızın gerisine dokunarak ekran manzarası almanıza yarayan Geriye Dokun özelliği nasıl kullanılır anlatıyoruz.

iPhone Geriye Dokun özelliği nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Telefonunuzu açın ve Ayarlar uygulamasına gidin.
  • Adım #2: Erişilebilirlik kısmına girin ve Dokunma sekmesine dokunun.
  • Adım #3: En aşağıdan ‘Arkaya Dokun’ kısmına girin.
  • Adım #4: Çift Dokunma seçeneğine girin ve Ekran Resmi seçeneğini seçin ve süreç tamam.

Adım #1: Telefonunuzu açın ve Ayarlar uygulamasına gidin.

Telefonunuzun ekran kilidini açın ve telefonun her şeyini düzenleyebileceğiniz Ayarlar uygulamasına dokunun.

Adım #2: Erişilebilirlik kısmına girin ve Dokunma sekmesine dokunun.

Ayarlar uygulamasına girdikten sonra aşağıya kaydırın ve Erişilebilirlik kısmına girin. Burada telefonunuzun yazı boyutu, Face ID ayarları, yandaki düğmelerin fonksiyonları üzere ögeleri ayarlayabiliyorsunuz. Siz ekranı aşağı kaydırın ve Dokunma seçeneğine girin.

Adım #3: En aşağıdan ‘Arkaya Dokun’ kısmına girin.

Dokunma penceresindeyken ekranı en aşağıya kaydırın ve iOS 14 ile birlikte iPhone 8 ve üstü aygıtlara gelen Geriye Dokun seçeneğine dokunun. Burada Çift Dokunma ve Üç Sefer Dokunma halinde iki seçenek göreceksiniz.

Adım #4: Çift Dokunma seçeneğine girin ve Ekran Resmi seçeneğini seçin ve süreç tamam.

Bu iki seçenekten üstteki olan Çift Dokunma seçeneğine dokunun ve ayarlamak istediğiniz misyonu çift dokunmaya atayın. Natürel içeriğimizin konusu ekran imgesi almak olduğu için ‘Ekran Resmi’ seçeneğine dokunun ve süreç tamam. Artık telefonunuzun gerisine iki sefer dokunarak ekran imajı alabilirsiniz.

Böylelikle iPhone aygıtınızın arka tarafına dokunarak ekran görüntüsü nasıl alınır? bahisli içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sıkıntılarını içeren, bu ve bunun üzere birçok yararlı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve fikirlerinizi / tekliflerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıyeten resmi Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın