iPhone’da Bilinmeyen Iletileşmeye Müsaade Veren Notlar Hilesi

 iPhone’da Bilinmeyen Iletileşmeye Müsaade Veren Notlar Hilesi
Okunuyor iPhone’da Bilinmeyen Iletileşmeye Müsaade Veren Notlar Hilesi

Bir TikTok kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir görüntüde iPhone’da saklı bir biçimde mesaj gönderilmesini sağlayan bir hileyi gözler önüne serdi. Telefonda yer alan Notlar kısmı sayesinde arkadaşınızla paylaşabileceğiniz bâtın bildiriler, bilhassa acil durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor. 

TikTok’ta “Kaansanity” ismiyle bir görüntü paylaşan Aakaanksh Autade, bu görüntüsünde iPhone’un Notlar kısmından nasıl mesajlaşılabileceğini ayrıntılarıyla anlattı. Paylaşılan görüntü, 5 milyon beğeni ve 33 milyon izlenme alarak trendlere girerken Autade, gerçekleştirdiği süreci adım adım anlattı. 

iPhone’unuzla nasıl bilinmeyen olarak mesajlaşabilirsiniz?

  • İstediğiniz şahısla gizlice iletileşmek için öncelikle iPhone’unuzdaki “Notlar” uygulamasını açın ve içine bir şeyler yazın. 

  • Daha sonrasında üst kısımda yer alan “paylaş” butonuna tıklayın.

  • Burada çıkan pencereden istediğiniz arkadaşınıza bu Notlar sayfasını gönderin.

  • Bu nota kimi eklemek istiyorsanız onu seçtikten sonra iletilerinizi bilinmeyen olarak yürütebilirsiniz.

  • Şayet iletilerinizin daha inançlı bir formda tutulmasını istiyorsanız, paylaştığınız bu notu kilitleyebilirsiniz.

Bu özellik ne üzere kolaylıklar sağlıyor?

Özelliği TikTok üzerinden paylaştığı görüntüyle duyuran Autade, BuzzFeed’e yaptığı bir açıklamada, “Bu görüntüyü, bana ulaşıp kimi uygulama ve bildirileri gizlemenin bir yolu olup olmadığını soran aile içi şiddet mağdurları için hazırladım” dedi. “Mevcut iOS sürümlerinde iletileri kilitlemek mümkün değil” diyen Autade, “Bu yüzden bir araştırma yaptım ve sonunda Notlar özelliğine rastladım” biçiminde açıklama yaptı.

Bu uygulamanın ekseriyetle alışveriş listelerini paylaşmak için kullanıldığını, lakin bilhassa tehlikeli durumlarda yardım istemek için arkadaşlara gizlice ileti göndermenin bir yolu olabileceğini söyleyen Autade, iPhone kullanıcıları için sağlam bir alternatifin teklifini vermiş gibi görünüyor. Pekala sizler bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilhassa acil durumlarda fark yaratabilir mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın