iPhone 12’nin Fiyatı Ortaya Çıktı

 iPhone 12’nin Fiyatı Ortaya Çıktı
Okunuyor iPhone 12’nin Fiyatı Ortaya Çıktı

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle yeni kuşak iPhone 12 serisinin tanıtımını birkaç hafta erteledi. Ekseriyetle yeni iPhone’ların tanıtımını eylül ayının birinci haftalarında gerçekleştiren şirket, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen yıllık aktiflikte sırf yeni Apple Watch ve iPad modellerini tanıtmakla yetinmişti.

Şirketin yeni jenerasyon iPhone serisini önümüzdeki ekim ayında tanıtması beklense de aygıtlara dair yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Daha evvelki söylentilerde iPhone 12’nin temel modelinin 699 dolarlık mevcut iPhone 11 ile birebir fiyattan satışa çıkarılacağı söyleniyordu. Yeni savlar ise aygıtların beklenenden daha kıymetli olacağını öne sürüyor.

Argümana nazaran iPhone 12 serisi, şarj aygıtı ya da kulaklık olmadan 749 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak:

Dala yakın isimler, iPhone 12’lerin fiyatını geçen yılki düzeyinde tutmanın imkânsız olduğunu tez ediyor. Buna sebep olaraksa bileşenlerin maliyetindeki artış ve eklenen 5G maliyetleri gösteriliyor. Bu noktada serideki en ucuz modelin 749 dolardan başlayacağı ve kutudan kulaklık ya da şarj aygıtı çıkmayacağı, Apple’ın 20 W’lık şarj aygıtını başka olarak satacağı söyleniyor.

ABD merkezli şirket, iPhone 12’lerin tanıtımı için resmi bir tarih paylaşmasa da aktifliğin yakın vakitte gerçekleşmesi bekleniyor. Elde edilen bilgilere nazaran aygıtların seri üretimine hazır durumda olan şirket, iPhone 12’yi eylül sonu yahut ekim başında satışa çıkarmayı planlıyor.

Kaynaklar, şirketin yıl sonuna kadar tüm fabrikalarında 80 milyona yakın 5G’li iPhone’a sahip olacağını, geri kalanların 2021’in başlarında üretileceğini öne sürüyor. Ayrıyeten bu 80 milyon adet aygıtın %40’ının iPhone 12 Max olacağı da aktarılıyor.

Apple’ın iPhone 12 serisini mevcut kuşağa kıyasla daha yüksek bir fiyattan satışa çıkarması, üstelik kutudan şarj aygıtı ya da kulaklık çıkmaması birçok tüketicinin fikirlerini sorgulamasına neden olabilir. Elbette bunların şimdilik sırf savdan ibaret olduğunu, kelam konusu savların gerçek olup olmadığını görmek için resmi tanıtımı beklememiz gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın