iPhone 12 Pro Modelleri, Sony LiDAR Sensörünü Kullanacak

 iPhone 12 Pro Modelleri, Sony LiDAR Sensörünü Kullanacak
Okunuyor iPhone 12 Pro Modelleri, Sony LiDAR Sensörünü Kullanacak

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, birinci 5G dayanaklı iPhone serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Apple, yeni modeller için çalışmalara sürat kesmeden devam ederken telefonlara dair yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Son raporlara nazaran şirket, son teknoloji iPhone modelinde Sony tarafından üretilen LiDAR kamera lensini kullanacak. Sony imzalı bu lenslerin, iPhone 12 Pro ve Max modellerinde yer alması bekleniyor.

“Işık algılama ve menzil”in kısaltması olan LiDAR, lazer darbeleri kullanılarak bir obje yahut bir yüzeyin uzaklığını anlamaya yarayan bir teknoloji olarak biliniyor. ABD’li teknoloji devi Apple ise bu teknolojiyi birinci defa 2020 iPad Pro modelinde kullanmıştı. Teknoloji, akıllı telefonlarda kullanılmadan evvel otomotiv sanayisinde yaygın biçimde kullanılıyordu.

LiDAR teknolojisi, Pro modellerinde yer alacak:

Apple’ın bu sonbaharda tanıtacağı iPhone 12 serisinde toplamda dört farklı aygıtın yer alması ve bu dört aygıtın da 5G teknolojisini desteklemesi bekleniyor. Aygıtların ekranlarından bahsetmek gerekirse iki Pro modelinin sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inçlik ekranlarla donatılması olası görünüyor. Bununla birlikte kaynaklar, LiDAR teknolojisinin bu iki zirve modelinde yer alacağını söylüyor.

Başka modellerden de bahsetmek gerekirse giriş düzeyi iPhone 12’nin 5,4 inçlik bir ekrana, bir üst model iPhone 12 Plus’ın ise 6,1 inçlik ekrana sahip olması bekleniyor. Daha bütçe dostu olan modeller çift art kameraya sahip olacak ve 4 GB RAM ile donatılacak, Pro modelleri ise üçlü art kamera kurulumuna ek olarak 6 GB RAM ve 120 Hz ProMotion ekran ile birlikte gelecek.

iPhone 12 serisiyle ilgili birbirinden farklı birçok sav bulunuyor. Münasebetiyle aygıtların özellikleri ve fiyatlarını öğrenmek için resmi tanıtımı beklememiz gerekiyor. Bu süreçte rastgele bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın