Instagram’ın Yeni Tasarımı Birtakım Hesaplarda Ortaya Çıktı

 Instagram’ın Yeni Tasarımı Birtakım Hesaplarda Ortaya Çıktı
Okunuyor Instagram’ın Yeni Tasarımı Birtakım Hesaplarda Ortaya Çıktı

Instagram’ın bir müddettir kullanılan alışveriş özelliği, ülkemizde de birtakım firmalar tarafından kısa mühlet evvel kullanılmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz gün ise birinci sefer bir Türk Instagram kullanıcısı olan Danla Bilic’in Instagram hesabı üzerinden alışveriş özelliğine eriştiğini görmüştük. Türkiye’de mağaza erişimini adım adım açtığı görülen Instagram’ın artık de kimi kullanıcılar için tasarım değişikliğine gittiği görüldü. 

Şu anda hudutlu sayıda Instagram kullanıcısı için paylaşılan dizayna nazaran, olağanda alt kısımda yer alan butonların kimileri gitmiş ve onların yerine yenileri gelmiş görünüyor. Instagram’ın TikTok’a rakip olmak ismine çıkardığı kısa görüntü paylaşım uygulaması Reels’in bir kısayolu alt kısımda yer alırken, ayrıyeten ülkemizde de kullanılmaya başlanan Mağaza kısmına de alt kısımdaki butonlardan erişebileceğiz. 

Açılır pencere eklendi

Bununla birlikte yeni bir şeyler paylaşmak isteyen bireyler için bir açılır pencere sistemi kuran Instagram, “Yeni Oluştur” ismi altında “Akış Gönderisi”, “Hikaye”, ve “Reels Videosu” seçeneklerini sunuyor. Instagram’ın bu yeni tasarımı şu anda kaç şahsa sunduğu bilinmediği üzere, bu özelliğin başka kullanıcılara kalıcı olarak gelip gelmeyeceği de bilinmezliğini koruyor. Yeni uygulamaları Reels ve Mağaza’ya daha fazla değer vermek isteyen şirket, bunun için yeni dizayna geçecek üzere görünüyor.

Daha evvel Mağaza özelliğini şirketlerin Instagram hesaplarında görmeye başlamıştık. Geçen gün ise birinci defa 5,7 milyon takipçiye sahip Danla Bilic’te bu özellik görüldü. Instagram’ın açıklamasına nazaran doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabilecek bu özellik, Influencer’ların seçtikleri eserleri paylaşmalarına imkan tanıyacak.

Pekala sizce Instagram’ın hem tasarım hem de özellik olarak yaptığı değişiklikler nasıl? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın