Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!

 Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!
Okunuyor Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!

ABD Lideri Donald Trump’ın Huawei hakkında vermiş olduğu ambargoyu uzatma kararı sonrasında şirketin işlemci konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayabileceği konuşuluyordu. Bu konuşulanlar yakın vakit içerisinde gerçeğe dönüşecek üzere gözüküyor. O denli ki ambargonun yan tesirleri yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı bile. Kirin işlemcilerinin üretimi noktasında çeşitli şirketler ile güç birliği yapan Huawei’nin artık birtakım ABD tabanlı şirketlerle işbirliğine gidememesi, işlemci üretimi yapamayacağı manasına geliyor. Yeni telefonları için kâfi sayıda yonga setine sahip olmayan Çin merkezli şirketin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Huawei Mate 40 Türkiye’ye gelmeyebilir!

Ambargo sonrasında bilhassa ABD’li şirketlerle iş yapamayan Huawei, Kirin işlemcileri de üretemiyor. Bu bakımdan zorda kalan şirketin Huawei Mate 40 modelini kimi pazarlarda piyasaya sürmeyeceği tabir ediliyor. Gücünü muhtemelen Kirin 1000 işlemcisinden alacak olan telefonun bu sebepten ötürü ülkemize gelmeme ihtimali de ortaya çıkıyor. Her ne kadar Huawei Türkiye pazarını ziyadesiyle önemsese de, Mate 40 modelini ülkemize getirmeme mümkünlüğü var diyebiliriz.

Herkesin bildiği üzere Çin menşeli akıllı telefon üreticisi çok yüksek ihtimalle Mate 40 Pro Plus ve Mate 40 Porsche Design modellerini ülkemize getirmeyecek. Lakin ailenin öteki iki üyesi olan Mate 40 ve Mate 40 Pro‘nun Türkiye’de satışa sunulacağını düşünüyoruz. Huawei her ne kadar kâfi işlemci sayısına sahip olmasa da bizce Türkiye pazarını es geçmeyecektir. Bakalım şirket işlemci sıkıntısını ilerleyen vakitlerde nasıl aşacak? Daima bir arada bekleyip göreceğiz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın