Huawei kullanıcılarına şok! Artık güncelleme alamayabilirler!

 Huawei kullanıcılarına şok! Artık güncelleme alamayabilirler!
Okunuyor Huawei kullanıcılarına şok! Artık güncelleme alamayabilirler!

ABD tarafından uygulanan yaptırımlar ile boğuşmak durumunda kalan Huawei, uzun vakittir bunu muvaffakiyetle sürdürüyor. Telefonlarını Google servislerinden mahrum olarak çıkarmak zorunda olan şirket, Huawei Taşınabilir Servisler sayesinde zorlukların üstesinden başarılı bir biçimde geliyor. Sıkıntı da olsa kara bulutları dağıtmayı başaran ve hatta en değerli rakiplerini de sollamayı başaran Çin merkezli firma, artık de işletim sistemi konusunda sorunlar yaşayacak üzere duruyor. Bu sebepten ötürü Huawei kullanıcıları artık güncelleme alamayabilir. İşte detaylar!

Huawei kullanıcılarına şok! Artık güncelleme alamayabilirler!

Ortaya çıkan bilgilere nazaran Huawei yeni bir sorun ile yüzleşmek zorunda. Android işletim sistemi için aldığı süreksiz lisans 13 Ağustos tarihinde dolan şirketin ne yapacağı konusu şu anda tam bir muamma. Şayet bu bahis hakkında ekstra bir tedbir alınmazsa, Çin merkezli akıllı telefon üreticisi kullanıcılarına artık güncelleme sunamayabilir. Öbür bir deyişle Huawei kullanıcıları bundan sonraki süreçte güncelleme alamayabilir! Bu durum en ucuz modelden amiral gemi modellerine kadar her türlü Huawei telefonu için geçerli.

Alınan süreksiz lisans evrakının mühleti 13 Ağustos tarihi itibariyle son buldu. ABD’nin bu süreyi uzatmaya yanaşmayacağı ve bu nedenden ötürü da Huawei‘nin elinden pek de bir şey gelmeyeceği aşikar. Pekala ancak bundan sonraki süreçte ne olacak? Çabucak açıklayalım. Çok yüksek ihtimalle şirket artık kullanıcılarına rastgele bir güncelleme veremeyecek. Farklı bir işletim sistemi için de çalışmalarını yürüten Huawei, o denli görünüyor ki bundan sonra Harmony OS ismi verilen işletim sistemine daha çok eğilecek.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın