Huawei En Çok Satan Şirket Oldu

Huawei, dünya çapında, Samsung’un 53.7 milyon adet telefon satış rakamını 55.8 milyon adet telefon satışı ile geçerek birinci sıraya yükseldi.
 Huawei En Çok Satan Şirket Oldu
Okunuyor Huawei En Çok Satan Şirket Oldu

Canalys adlı şirketin 2020 yılının ikinci çeyreği için yayınladığı telefon satışı raporu ortaya çıktı. Rapora göre ikinci çeyrekte en çok telefon satan şirketHuawei oldu. ABD ambargosuna rağmen Huawei’nin bu başarısı otoriteler tarafından çarpıcı olarak yorumlandı.

Bu başarıda büyük pay ise firmanın kendi ülkesi olan Çin’deki satışlara ait. Çin’de 2020 yılının ikinci çeyreğindeki satışları yüzde 8 artan firmanın Çin dışı pazardaki satışlarının yüzde 27 düştüğü belirtiliyor. Bununla birlikte Samsung’un da küresel salgının etkisiyle ciddi bir düşüş yaşadığı gözleniyor.

Canalys analisti Ben Stanton, Huawei’nin bu başarısının COVID-19 olmasaydı yaşanmayacağını iddia ediyor. Stanton’a göre Huawei, Çin’in ekonomik iyileşme dönemini iyi değerlendirerek bu atılımı yaptı. Huawei ilk sıraya yükselse de 2019’un ikinci çeyreğine göre yüzde 5 geriledi. Samsung’un aynı çeyreğe göre yüzde 27‘lik düşüşü ise daha büyük gerçekleşti.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın