HTC Wildfire E Lite’ın Render Görselleri Ortaya Çıktı

 HTC Wildfire E Lite’ın Render Görselleri Ortaya Çıktı
Okunuyor HTC Wildfire E Lite’ın Render Görselleri Ortaya Çıktı

Bir vakitler akıllı telefon dünyasının en güçlü üreticilerinden bir tanesi olan HTC, son periyotlarda büyük bir çöküşün içerisine girmişti. Vaktinde piyasanın en güçlü telefonlarını üreten şirket, şimdilerde 2 GB RAM ve dört çekirdek işlemcili giriş segmenti aygıtlar üretiyor.

Akıllı telefon dünyasının en muteber kaynaklarından bir tanesi olan Evan Blass (@evleaks), Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisinin yeni aygıtı Wildfire E Lite‘ın dizaynını ortaya çıkardı. Ayrıyeten telefonun donanım özellikleri de daha öncesinde Play Console’da ortaya çıkmıştı.

HTC Wildfire E Lite

HTC Wildfire E Lite, 18:9 en/boy oranına sahip 720 x 1440 piksellik 320 ppi dayanaklı HD bir ekranla birlikte geliyor. Ayrıyeten Evan Blass tarafından ortaya çıkarılan render görsellerine nazaran aygıt, üst ve alt tarafta epeyce kalın çerçevelere de sahip. Telefonun sağ tarafında ses açma kapama ve güç düğmesi de bulunuyor.

Polikarbonat plastikten olan telefonun art tarafının sol üst tarafında yatay formda pozisyonlandırılmış çift kamera ve onun çabucak yanında bir LED flaş bulunuyor. Ayrıyeten parmak izi okuyucu sensör de yeniden telefonun art tarafında pozisyonlandırılmış durumda. Gücünü MediaTek Helio A20 yonga setinden alan telefon dört çekirdekli Cortex-A53 CPU’ya sahip ve Android 10 işletim sistemiyle birlikte geliyor.

Wildfire E Lite’a ek olarak Wildfire E Plus ve Wildfire E1 modelleri de bulunuyor. Birinci olarak Wildfire’a bakacak olursak 1520 x 720 piksellik 6,217 inç bir ekranla geliyor. MediaTek Helio P23 CPU‘dan gücünü alan model, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip. 3.500 mAh bataryalı aygıtın art tarafında 16 MP + 5 MP’lik kameralar, ön tarafında ise 16 MP’lik kamera bulunuyor.

Wildfire E Plus’ta özelliklerin biraz daha kısıldığı görülüyor. 1440 x 720 piksellik ekrana sahip olan telefon Helio A22 CPU‘ya 2 GB RAM’e ve 32 GB dâhili depolama alanına sahip. Art tarafında 13 MP + 2 MP kameralar bulunan modelin ön tarafında 5 MP selfie kamerası yer alıyor ve 3.000 mAh’lık bataryayla geliyor.

Wildfire ve Wildfire E Plus ortasında bir yerde konumlandırılan Wildfire E1, 1560 x 720 piksellik bir ekrana sahip. MediaTek Helio A22 CPU‘dan gücünü alan model, 3.000 mAh kıymetindeki bataryayla birlikte geliyor. Art tarafında 16 MP, ön tarafında 8 MP kameranın yer aldığı telefonda 3 GB RAM ve 32 GB dâhili depolama alanı yer alıyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın