HP, 3 Yeni Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

 HP, 3 Yeni Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu
Okunuyor HP, 3 Yeni Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu

HP, yeni bir dizüstü bilgisayar arayışında olan tüketicilerin karşısına üç yeni model ile çıktı. İkisi “Spectre X360“, bir tanesi de “Envy X360” olarak duyurulan ve farklı özelliklere sahip olan modeller, farklı gereksinimlere hitap ediyor.

Spectre x360’ın 14 inç ekran boyutlu yeni modeli, Intel’in 11. kuşak Tiger Lake işlemcilerinden güç alıyor. Entegre Intel Xe GPU’ya sahip olan dizüstü bilgisayar, performans açısından beklentileri karşılayacak üzere görünüyor. Selefine nazaran yüzde 16 daha büyük bir dokunmatik yüzeye sahip olan aygıt, sahip olduğu dört hoparlör ile de beğenilen bir multimedya tecrübesi sunacak üzere görünüyor.

Karşınızda HP Spectre X360 14

HP’nin yeni dizüstü bilgisayarının en dikkat cazibeli özelliklerinden bir tanesi, Thunderbolt 4 portuna sahip olması. Üstelik şirket, bu portu hayli dikkat alımlı bir yere pozisyonlandırmış. Bu port sayesinde kullanıcılar, şarj, harici monitör ve başka etraf ünitelerini dizüstü bilgisayarlarına bağlayabilecekler. Bu dizüstü bilgisayarda Thunderbolt 4 portundan daha ilgi cazibeli bir şey varsa o da hiç elbet ekran formatı. HP, Spectre X360 14’ün 3:2 oranlı bir ekranının olduğunu tabir ediyor.

HP’ye nazaran şirketin yeni dizüstü bilgisayarı, şimdiye kadar üretilmiş en akıllı dizüstü bilgisayar. Bunun nedeniyse bu dizüstü bilgisayarın otomatik algılamalar yapabilmesiymiş. Örneğin Spectre X360 14’ü bir çantaya koyup taşırsanız, dizüstü bilgisayarın ısınması ve pil tüketimi engelleniyor. Ayrıyeten bu dizüstü bilgisayar, otomatik renk değişim özelliğine de sahip. Bu sayede DCI-P3, Adobe RGB ve sRGB üzere renk paletleri ortasında otomatik geçiş yapılabiliyor.

HP, Spectre X360’ın 13 inçlik varyantını da duyurdu

HP’nin duyurduğu modellerden bir oburu ise Spectre X360 13 olarak karşımıza çıktı. Isminden anlaşılabileceği üzere 13 inç büyüklüğünde olan model, 4K OLED ekran ile geliyor. Tıpkı Spectre X360 14 üzere Intel’in 11. kuşak işlemcilerinden güç alan bilgisayar, HP’ye nazaran tek şarjla 17 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Ayrıyeten tüketiciler, bu dizüstü bilgisayarı kalemle de kullanabiliyorlar. Bu özellik, Spectre X360 14 modelinde de mevcut.

Nispeten daha uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar: HP Envy X360 13

HP’nin bugün duyurduğu son model ise Envy X360 13 olarak karşımıza çıkıyor. Başka modellerde olduğu üzere bu modelde de Intel’in 11. jenerasyon işlemcileri kullanılıyor. Lakin HP, bu dizüstü bilgisayar modelinin teknik ayrıntılarına çok fazla değinmedi. Pekala bu dizüstü bilgisayarların fiyatları nasıl olacak? Dilerseniz çabucak fiyat bilgisini de sizlerle paylaşalım.

  • HP Envy X360 13 – 949.99 dolar (yaklaşık 7,400 TL + vergiler) başlangıç fiyatı
  • HP Spectre X360 13 – 1.199 dolar (yaklaşık 9,300 TL + vergiler) başlangıç fiyatı
  • HP Spectre X360 14 – 1.199 dolar (yaklaşık 9,300 TL + vergiler) başlangıç fiyatı

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın