HMD Küresel, Yeni Nokia Telefonların Tanıtım Tarihini Duyurdu

 HMD Küresel, Yeni Nokia Telefonların Tanıtım Tarihini Duyurdu
Okunuyor HMD Küresel, Yeni Nokia Telefonların Tanıtım Tarihini Duyurdu

HMD Küresel, 22 Eylül’de bir tanıtım aktifliği gerçekleştireceğini duyurdu. Başka tüm etkinliklerde olduğu üzere çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek olan bu lansman, Nokia Mobile YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak. Aktiflik kapsamında yeni jenerasyon Nokia akıllı telefonların tanıtılması bekleniyor fakat HMD Küresel, aygıtların ismini açıklamadı.

Bu noktada kaynaklar, 22 Eylül’deki aktiflikte tanıtılacak olan aygıtların Nokia 3.4 ve Nokia 2.4 olacağını sav ediyor. “Doctor Strange” kod isimli Nokia 3.4’ün render imgeleri ve özellikleri daha evvel sızdırılmıştı. Elde edilen bilgilere nazaran üçlü art kamera kurulumuna sahip olacak olan aygıt, ayrıyeten 6,5 inçlik HD+ ekran ve 10 W şarjı destekleyen 4.000 mAh’lik bir bataryayla gelecek.

HMD Küresel, duyuruda 22 Eylül’deki tanıtım aktifliğinin TSİ 18.00’da başlayacağını da belirtti. Şirketin davet bildirisinde ise “Nokia telefonları için çok özel bir konukla yeni bir kısmın açılışını yaparken bize katılın” tabirleri yer alıyor. Bu, önümüzdeki hafta düzenlenecek aktiflikte birden fazla telefonun piyasaya sürüleceği manasına geliyor olabilir.

Nokia 2.4 ve Nokia 3.4’te yer alması beklenen özellikler:

Nokia’nın yakında tanıtılması beklenen akıllı telefonlarının birden fazla özelliği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bu noktada Nokia 2.4’ün 3 GB RAM, 64 GB dahili depolama, 4.500 mAh’lik bir pil ve MediaTek P22 yonga setine sahip olması bekleniyor.

Nokia 3.4 ise son vakitlerde birçok farklı sızıntıyla karşımıza çıktı. Yakın geçmişte paylaşılan render manzaraları, aygıtın art tarafında dairesel kamera modülüne ve parmak izi sensörüne sahip olacağını gösteriyordu. Donanım tarafına geçtiğimizdeyse aygıtın Snapdragon 460 yona setine ek olarak 3 GB RAM ve 32 / 64 GB dahili depolama seçenekleriyle gelmesi olası.

Nokia’nın yakında tanıtılması beklenen yeni modelleriyle ilgili bilinenler şimdilik bu kadarla hudutlu. Bu argümanların yanlışsız olup olmadığını görmek ve aygıtlar hakkında daha fazla bilgi alabilmek için 20 Eylül’deki tanıtım aktifliğini beklememiz gerekiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın