HarmonyOS Kullanan Huawei Akıllı Saatin Görüntüsü Ortaya Çıktı

 HarmonyOS Kullanan Huawei Akıllı Saatin Görüntüsü Ortaya Çıktı
Okunuyor HarmonyOS Kullanan Huawei Akıllı Saatin Görüntüsü Ortaya Çıktı

Huawei’nin geçtiğimiz sene ABD idaresiyle yaşadığı meseleler sonrası bilhassa akıllı telefonlarında kullandığı Android işletim sistemi şirket için bir sorun haline gelmişti. Bu periyotlarda, Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS ortaya çıkmıştı.

Şirket, geçtiğimiz gün düzenlediği aktiflikte ise işletim sisteminin yeni sürümü HarmonyOS 2.0‘ı ve bu işletim sistemini kullanacak saatin bu yılın sonuna kadar çıkış yapacağını duyurmuştu. Daha üstünden çok geçmeden HarmonyOS 2.0 kullanan bir akıllı saatin görüntüsü ortaya çıktı.

Huawei’nin HarmonyOS kullanan yeni akıllı saati

Bir Weibo kullanıcısı olan Changan Digital’e nazaran Huawei, şu an HarmonyOS işletim sistemini kullanan bir akıllı saat üzerinde çalışıyor ve akıllı saatin bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Alışılmış ortaya çıkan tek bilgi bundan ibaret değil, Changan Digital, ayrıyeten saatin gösterildiği bir görüntü da paylaştı. Görüntüde, baskılı devre kartı gibisi bir şeyin üstünde duran saatin gövdesini ve yazılım orta yüzünü görüyoruz.

Huawei Central’da yer alan habere nazaran saatin yazılımı, LiteOS’lu Huawei Watch GT 2 serisine bir epey benziyor. Ayrıyeten aygıtta Sp02’deki üzere adım sayar, kalp ritmi denetimcisi, uyku takibi, batarya düzeyi üzere bilhassa de yer alıyor. Üstten izleyebileceğini görüntüden görüldüğü kadarıyla saatin neredeyse tamamlanmış olduğunu söyleyebiliriz lakin Huawei’nin üstünde yapacağı birtakım ince ayarlar olabilir.

Huawei yöneticisi Richard Yu, Huawei Developer Conferance 2020‘de yaptığı duyuruda HarmonyOS’un 128 KB RAM’den 128 MB RAM’e kadar tüm ekosistem ürünlerine açılacağını duyurmuştu. Şirket, objelerin internetinin yanı sıra 128 MB RAM’den 4 GB RAM’e kadar olan aralıktaki belleklere sahip olan aygıtlara da HarmonyOS 2.0’ı açacak ki bu da HarmonyOS işletim sistemli telefonların ve tabletlerin 2021 yılında çıkış yapacağı manasına geliyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın