Google iOS Uygulamasına Sesli Okuma Özelliği Geliyor

 Google iOS Uygulamasına Sesli Okuma Özelliği Geliyor
Okunuyor Google iOS Uygulamasına Sesli Okuma Özelliği Geliyor

Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Google, kullanıcılarına sunduğu özellikleri daima olarak geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam ediyor. Şirket, geliştirdiği yeni bir özelliği ise iOS uygulaması vasıtasıyla kullanıcılarına sunuyor.

Google’ın iOS uygulaması, yakın bir mühlet içerisinde alacağı güncellemeyle birlikte makaleleri, haberleri, yazıları sesli bir halde okumaya başlayacak. Google, yeni özelliği resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Google iOS uygulaması, metinleri sesli biçimde okuyacak

(Telefonundan metin okurken ufak bir yardıma gereksinim duyan herkes iOS’taki Google uygulamasıyla web sayfalarını sesli bir biçimde dinleyebilecek. Çabucak dinlemek için ‘spiker’ simgesine tıklayın ya da metni listeye ekleyin)

Yakın bir müddet içerisinde sesli okuma özelliğine kavuşacak olan iOS kullanıcılarını bu bahiste bekleyen tek yenilik bu da değil. Kullanıcılar, okunması istedikleri web sayfalarının bir listesini de oluşturabilecekler.

Uygulamanın iOS arayüzünün sağ üst köşesinde yeni bir simge bulunacak. Kullanıcı, bu simgeye tıkladığında ‘sesli oku’ özelliğini etkinleştirmiş olacak. Kullanıcı, ayrıyeten durdurma yahut geçme süreçlerini de gerçekleştirebilecek.

Sesli okuma özelliği, direkt Google uygulamasından kullanılabilecek. Yani Google Chrome ya da başka tarayıcılar üzerinden bu özelliğe ulaşılamayacak. Google, misal bir özelliği Android kullanıcıları için bu sene başlarında tanıtmıştı. Özelliğin Android sürümünde Google Asistan, metini söz kelime okuyordu. Android tarafında başarılı olan bu özelliğin iOS’ta da başarılı olabileceği düşünülüyor. Pekala, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın