Google Fiber 2 Gigabit, Testlere Başlıyor: İşte Fiyatı

 Google Fiber 2 Gigabit, Testlere Başlıyor: İşte Fiyatı
Okunuyor Google Fiber 2 Gigabit, Testlere Başlıyor: İşte Fiyatı

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Google, tüketicilere pek çok hizmetin yanı sıra Google Fiber isminde gigabit düzeyinde internet hizmeti de sunuyor. Daha da değerlisi Google, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile yakında Google Fiber ile 2 gigabit internet sunmaya başlayacağını açıkladı. 

Google tarafından yapılan açıklamalara nazaran Google Fiber’in 2 gigabit planı, abonelerine 2 Gbps’e kadar indirme, 1 Gbps’e kadar da yükleme suratı sunacak. Google, 2 gigabit internet planına geçenlere modeli belirtilmeyen bir Wi-Fi 6 modemi de kendisi sağlayacak ve kullanıcılara yüzde 30 daha süratli internet ile tıpkı ağa daha fazla aygıt bağlama imkanı sunacak.

Google Fiber ile 2 Gbps internet 100 dolar olacak

Google Fiber, mevcut gigabit planında olduğu üzere yeni 2 gigabit planında da kullanıcılara rastgele bir internet kotası ya da yıllık taahhüt üzere koşullar koşmuyor. Dahası; Google Fiber 2 gigabit, mevcut Google Fiber gigabit planından sadece yüzde 30 daha yüksek olan 100 dolar aylık abonelik fiyatına sahip olacak.

Google Fiber ile ilgili söyleyebileceğimiz hoş her şey, bu noktada sona eriyor. Çünkü Google Fiber bırakın Türkiye’yi ya da Avrupa’yı, ABD’nin tamamında bile kullanıma sunulmuş değil. Bu nedenle iddia edebileceğiniz üzere Google Fiber 2 gigabit de Avrupa’da ya da Türkiye’de kullanıma sunulmayacak.

Google Fiber 2 gigabit, 2021’in başından itibaren tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak

Google, 2 gigabit internet planını önümüzdeki aydan itibaren ABD’nin Nashville ve Huntsville kentlerinde test etmeye başlayacak. Test sürecinin akabinde bu yılın ilerleyen günlerinde bu iki kentteki tüm kullanıcılar, 2 gigabit internet kullanmaya başlayabilecekler. Google Fiber’in hizmet verdiği öteki 19 kentteki testler bu sonbaharda başlayacak ve bu kentlerdeki tüm kullanıcılar da 2021’in başından itibaren 2 gigabit internet kullanabilecekler.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın