Fortnite’a Işın İzleme Teknolojisi Geldi

 Fortnite’a Işın İzleme Teknolojisi Geldi
Okunuyor Fortnite’a Işın İzleme Teknolojisi Geldi

Son yıllarda oyun sanayisinin en çığır açıcı teknolojilerinden biri olan ışın izleme teknolojisini (RTX), bilhassa yüksek grafik vadeden oyunlarda görmeye başlamıştık. Yeni oyunlar dışında Minecraft üzere çıkışının akabinde uzun mühletler geçen birtakım oyunlarda da görülen ışın izleme teknolojisi, artık dünyanın en çok oynanan hayatta kalma oyunlarından biri olan Fortnite’a geldi. 

Bundan sonra Fortnite oyuncuları, diledikleri takdirde oyunlarını ışın izleme sayesinde çok daha gerçekçi ve hoş bir görünümle oynayabilecekler. Elbette bu özelliğin problemsiz bir formda çalışabilmesi için RTX teknolojisine sahip bir ekran kartına gereksiniminiz bulunuyor. Şayet Fortnite’ı bu teknolojiyle oynamak istiyorsanız, en az dört çekirdekli bir CPU’nun yanı sıra güncellenmiş şoförlere sahip bir NVIDIA RTX 2060 ve üstü ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. 

Şayet uygun şoförlere sahipseniz Fortnite’ın oyun ayarlarına gidip DirectX12’yi etkin etmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra oyun ayarlarında yer alan ışın izleme seçeneğini seçebilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde oyundaki yansımalar, ortam kaplaması, genel aydınlatma ve gölgeler çok daha gerçekçi oluyor

Işın izleme teknolojisine sahip Fortnite nasıl görünüyor?

Bilhassa cam, su üzere ışığı yansıtma özelliğine sahip gereçlerdeki bulanık manzaraları çok daha gerçekçi bir görünüme sokan ışın izleme teknolojisi, Fortnite’a da kalite katmış görünüyor. Pekala sizler oyunun PC sürümüne gelen bu yeni özelliği beğendiniz mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın