Ford F-150, Tesla Cybertruck’a Dönüştürüldü

 Ford F-150, Tesla Cybertruck’a Dönüştürüldü
Okunuyor Ford F-150, Tesla Cybertruck’a Dönüştürüldü

ABD’li otomotiv devi Ford’un tanınan pick-up modeli F-150 Raptor, bir diğer ABD’li şirket olan Tesla’nın şimdi piyasaya sürülmeyen Cybertruck isimli fütüristik dizaynlı elektrikli pick-up’ı ile piyasaya çıktığında kıyasıya bir rekabete girecek. 

Bosnalı bir Cybertruck-F-150 hayranı ise iki arabanın piyasadaki rekabetini izlemek yerine iki arabası birleştirme yoluna gitti ve Stark Solutions isimli mahallî bir şirketin yardımı ile Ford F-150 Raptor’un üzerine ve Tesla Cybertruck inşa etti.

Tesla Cybertruck ile Ford F-150 Raptor’u bir ortaya getiren tasarım

Kestirim edebileceğiniz üzere bu yasak aşk çocuğu Cybertruck’ın birebir kopyası değil. Hatta aracın akaryakıt ile çalışıyor olduğunu söylememiz, gerçek Cybertruck ile ortasında bir uçurum olduğunu izah etmemize yetecektir. Tekrar de “Yakıt tipi benim için kıymetli değil, ben Cybertruck’ın dizaynını seviyorum” diyorsanız ortada başarılı bir iş olduğunu söyleyebiliriz.

İnşa ettikleri araç ile ilgili olarak Reuters’a açıklamalarda bulunan Stark Solutions’dan Mario Coric, üretim kademesi sırasında insanların tank yaptıklarını düşündüklerini, birden fazla kişinin Cybertruck’ın varlığından bihaber olduğunu, buna rağmen bir kızın yanlarına gelip ‘Burada Tesla Cybertruck mı üretiyorsunuz?’ diye sorduğunu tabir etti.

Coric’e nazaran aracın sahibi hem Tesla hem de Ford hayranı olduğundan iki aracı bir ortaya getirmek istemiş. Nihayetinde elde ettiği sonucun talebini karşıladığını umuyoruz. Bununla birlikte Bosna’daki yasalar, böylesine keskin kenarlı bir aracın trafiğe çıkmasına müsaade vermiyor. Dolayısı ile aracı yaptıran kişi artık bir F-150 Cybertruck’a sahip lakin onu trafiğe çıkaramayacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın