Facebook, Oculus Quest 2’nin Özelliklerini Sızdırdı

 Facebook, Oculus Quest 2’nin Özelliklerini Sızdırdı
Okunuyor Facebook, Oculus Quest 2’nin Özelliklerini Sızdırdı

Facebook’un yeni jenerasyon sanal gerçeklik seti olacak Oculus Quest 2, şahsen Facebook tarafından sızdırıldı ve aygıtın en fazla merak edilen özelliklerinden kimileri gün yüzüne çıktı. Dahası Facebook, Oculus Quest 2’nin tanıtım görüntülerini da yeniden ‘yanlışlıkla’ paylaştı.

Oculus Quest 2 hakkındaki bilgiler ve görüntüler, Facebook’un kendi Blueprint web sitesinde paylaşıldı. Facebook, ezkaza yayınlanan (öyle olduğunu umuyoruz) sayfayı kısa müddette yayından kaldırsa da bilgiler ve görüntüler çevrimiçi dünyaya süratle yayıldı.

Buna nazaran yeni Oculus Quest 2; 6 GB RAM, Snapdragon XR2 işlemci, 256GB dahili depolama alanı üzere özelliklere sahip olacak. Lakin Facebook, Oculus Quest 2’de asıl yükseltmeyi ekran tarafında yapmış üzere görünüyor.

Her iki göz için de farklı başka 2K çözünürlüklü ekranlara sahip olan Oculus Quest 2, böylelikle neredeyse 4K sanal gerçeklik tecrübesi sunuyor. Ayrıyeten şirket, orjinal Oculus Quest sanal gerçeklik setine kıyasla yüzde 50 daha fazla piksel yoğunluğu sunuyor.

Kestirim edebileceğiniz üzere Oculus Quest 2 için böylesine önemli bir sızıntı gerçekleşmesi, sanal gerçeklik setinin yakın vakitte duyurulabileceğinin bir göstergesi. Kestirimler, 16 Eylül’de gerçekleşecek Facebook Connect geliştirici konferansında Oculus Quest 2’nin de sahne alacağı istikametinde.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın