Facebook Lite tarih oluyor

 Facebook Lite tarih oluyor
Okunuyor Facebook Lite tarih oluyor

Facebook’un geçtiğimiz yıllarda duyurduğu ve donanım gücü kâfi olmayan telefonlarda da Facebook kullanılmasını sağlayan Facebook Lite sürümü tariha karışıyor. Hem iOS hem Android sürümü bulunan uygulama sayesinde telefonu çok güçlü olmayan kullanıcılar da toplumsal medya platformunu kullanabiliyordu. Belirli özellikleri kısıtlanan Facebook Lite uygulamasının sonu geliyor üzere görünüyor.

Facebook Lite tarih oluyor

Facebook Lite’ı kullanmak isteyen Brezilya’daki kimi iOS kullanıcılarının ihtar bildirileri alması ve uygulamanın açılmaması üzerine yapılan açıklamada Lite sürümün kullanımdan kaldırılacağı bilgisi verildi.

Aslında bu adım pek mantıklı. Çünkü akıllı telefon kullanmı artıkça ve teknoloji geliştikçe telefonların gücü ve donanım kapasitesi de artmaya başladı. Bu sayede kullanıcılar Lite sürüm yerine olağan sürümü kullanmaya başladı. Bu da Facebook Lite’ın iOS sürümünün kullanımdan kaldırılmasına neden oldu.

Bu durum şimdilik yalnızca uygulamanın iOS sürümü için geçerli. Android sürümü ise hala kullanımda ve bilhassa gelişmekte olan ülkelerde bu sürümün kullanılmaya devam edeceği düşünülüyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın