En yeterli kameralı telefonlar – Ağustos 2020

 En yeterli kameralı telefonlar – Ağustos 2020
Okunuyor En yeterli kameralı telefonlar – Ağustos 2020

Teknolojinin süratli gelişmesi ile, birçok alanda olduğu üzere telefon modelleri de süratle değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Birbirinden şahane özellikler ve donanımlara sahip olan telefon modellerinin küçülerek ceplerimize ve çantalarımıza girmesi ile kullanımı daha da kolaylaştı. Süratle bilgisayar, müzik çalar, görüntü player, TV, nagivasyon vb. birçok teknolojik aygıtın yerini almaya başladı. Bu da akıllı telefonların kullanım alanının epeyce genişlemesini sağladı.

Bu sayede akıllı telefonların hayatımızdaki yeri de daha değerli hale gelmeye başladı. Hayatı kolaylaştıran ve boş vakitleri keyifli hale getiren akıllı telefonların özellikleri gereksinimlere nazaran belirlendiği üzere fiyatları da bu doğrultuda değişiklik gösteriyor. Çağrı, mail ya da bildiri yolu ile bağlantı kurmak üzere temel fonksiyonların yanı sıra; yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, internetten dizi ve sinema izleme, oyun oynama ya da günlük iş akışını yönetme üzere hususlarda akıllı telefonlar faal bir rol üstleniyor. Lakin biz, akıllı telefonların kameralarını inceledeğimiz her içeriğimizde olduğu üzere bu içeriğimizde de yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve görüntü çekimi yapabilen akıllı telefon modellerini inceleyeceğiz.

Akıllı telefon üreten şirketler, rekabeti artırmak gayesi ile mümkün olan en yeterli akıllı telefonu yapmak için çoklu kamera kurulumu da dâhil olmak üzere her yolu deniyor. Bu anlamda akıllı telefonlarda kullanılan üçlü yahut dörtlü art kameralara artık alıştığımız ise âşikâr. Şayet sizler de akıllı telefon alırken birinci olarak “kamera kalitesi” ve kamera çözünürlüğü üzere özelliklerin âlâ olmasını göz önünde bulunduranlardansanız, bu içeriğimiz telefon seçimleriniz için size kesinlikle yarar sağlayacaktır.

Xiaomi Mi 10 Ultra, birkaç aydır listemizin birinci sırasında tekrar 50 MP çözünürlüğündeki ana kamerası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Huawei P40 Pro’yu tahtından etmiş görünüyor. Xiaomi Mi 10 Ultra‘nın DxOMark değerlendirmesi ise 130 puan olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonların kameralarına puan veren ve bu puanlara nazaran onları sıralayan bir platform olan DxOMark‘a nazaran Ağustos 2020‘nin en güzel kameralı telefonlarına gelin birlikte göz atalım.

İşte 2020 Ağustos ayının en yeterli kameralı telefonları;

1- Xiaomi Mi 10 Ultra
DxOMark Puanı: 130

Art Kamera: 48 MP + 12 MP + 48 MP + 20 MP
Ön Kamera: 20 MP

2- Huawei P40 Pro
DxOMark Puanı: 128

Art Kamera:​ 50 MP f/1.9 geniş açılı,
​Ön Kamera: 32 MP, f/2.2, 26mm geniş açılı ve kızılötesi sensörFull HD çözünürlükte 30 ve 60 

3- Honor 30 Pro+
DxOMark Puanı: 125

Art Kamera: 50 MP + 16 MP + telefoto + OIS
Ön Kamera: 32 MP + 8 MP

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın