Ekran Altı Kameraya Sahip Xiaomi Modeli Ortaya Çıktı

 Ekran Altı Kameraya Sahip Xiaomi Modeli Ortaya Çıktı
Okunuyor Ekran Altı Kameraya Sahip Xiaomi Modeli Ortaya Çıktı

Son yıllarda akıllı telefonların ekran gövde oranları büyürken ön tarafta yer alan kameraların pozisyonlandırılması sorunu çıkmıştı. Ön kameralar için çentikli ya da delikli dizaynlar benimsenmişti. Bu tasarım tercihinde ise ekranın bütünlüğünün bozulması birtakım kullanıcıları rahatsız etmişti.

Şirketler, bunun için çeşitli tahliller geliştirmeye çalıştı. Kimisi ‘pop-up’ kameralar kullanırken kimisi ‘flip’ kameraları kullandı. Lakin bu hususta en çok gelecek vaat eden ekran altı kamera teknolojisi oldu. Bu mevzuda değerli ölçüde yol kat eden şirketlerden bir tanesi ise Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi.

Ekran altı kameralı Xiaomi Mi 10 Ultra

(Xiaomi ekran altı kameralı telefonu, art paneli tıpkı Mi 10 Ultra üzere, ekim ya da kasım ayına kadar çıkabilir)

Xiaomi‘nin ekran altı kamera teknolojisi konusunda önde gelen şirketlerden bir tanesi olduğu biliniyor. Şirketin, bu türlü bir aygıtı önümüzdeki sene kullanıcılarına sunması bekleniyor. Lakin Kıyı Karoul (@KaroulSahil) isimli bir YouTuber’ın Twitter’dan paylaştığı bilgiye nazaran, bu aygıt beklenenden erken çıkabilir.

Karoul, ekran altı kameraya sahip Xiaomi modelinin ekim ya da kasım aylarında çıkabileceğini söylerken telefonun art panelinin Mi 10 Ultra‘ya da benzediğini söyledi. Ortaya attığı bu tezini güçlendirmek için de bir görüntü paylaştı.

Şu an bu türlü bir modelle ilgili rastgele bir resmi açıklama gelmiş durumda değil. Ayrıyeten şirketin bu mevzuda resmi bir açıklama yapması da pek mümkün gözükmüyor. Lakin telefonun ekim ya da kasım ayları üzere çıkacağı tezi doğruysa yakın vakitte bu modelle ilgili çeşitli bilgiler ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın