Duvar Gerisi Objeleri Görebilecek Bir Algoritma Tasarlandı

 Duvar Gerisi Objeleri Görebilecek Bir Algoritma Tasarlandı
Okunuyor Duvar Gerisi Objeleri Görebilecek Bir Algoritma Tasarlandı

Stanford Üniversitesi’nden bilim insanları, yeni bir çeşit X-ışını görüntüleme tekniği geliştirdiler, X-ışını olmadan. Otonom araçların dış dünyayı algılamak için kullandığına benzeri bir donanım kullanan bilim insanları, ışık fotonlarının ferdi parçacık hareketlerinden yola çıkarak kapalı sahneleri üç boyutlu olarak tekrar oluşturan bir algoritma tasarlamayı başardılar.

9 Eylül tarihinde Nature Communications’ta yayınlanan araştırma sonuçlarına nazaran kelam konusu algoritmanın testlerinde, önünde 1 inç (2,4 santimetre) kalınlığında köpük katmanı bulunan üç boyutlu bir biçim, muvaffakiyetle tekrar oluşturulabildi. Bu, duvarların ardındaki objeleri görebilmeye eş bedel bir yetenek.

Stanford Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği doçenti olan çalışmanın başkanı Gordon Wetzstein, “Pek çok görüntüleme tekniği nispeten âlâ, kumlu manzaralar oluşturabiliyor. Fakat bu çalışma, gerçek manada görülmesi mümkün olmayanı görünür kılıyor. tabirlerini kullandı ve çalışmalarının algılama sistemlerinin yapabileceklerini gösterdiğini belirtti.

Bilim insanlarının kelam konusu sistemi, tıp alanındaki uygulamalar için mikroskobik ölçekte mani gerisi imajlar oluşturabileceği üzere otonom araçlar üzere günlük kullanım ve uydudan yeryüzünün görüntülenmesi üzere makro uygulamalar için de kullanılabilmeyi hedefliyor. 

Pürüz gerisindeki objenin üç boyutlu olarak görüntülenip tekrar oluşturulduğu görüntü

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın