Döner Ekranlı LG Wing Tanıtıldı: İşte Özellikleri

 Döner Ekranlı LG Wing Tanıtıldı: İşte Özellikleri
Okunuyor Döner Ekranlı LG Wing Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Güney Koreli teknoloji devi LG, son birkaç yıldır akıllı telefon pazarının argümanlı oyuncuları ortasında yer almaktan hayli uzak olsa da piyasaya sürdüğü özgün akıllı telefonlar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Şirketin tasarımı ve özellikleriyle rakiplerinden büsbütün ayrılan yeni akıllı telefonu Wing de tüketicilerin oldukça dikkatini çekeceğe benziyor.

Daha evvel zati pek çok farklı görseli ortaya çıkmış olan Wing, LG’nin ‘çift ekrana sahip akıllı telefon’ ısrarının son eseri olarak karşımıza çıktı. Lakin bu defa, ikinci ekran bir kılıf olarak değil, direkt aygıtın kendine dahil edilmiş biçimde karşımıza çıkıyor. 

LG Wing tasarımı

LG Wing’in 6,8 inç büyüklüğündeki kavisli OLED ekranında rastgele bir kamera deliği ya da çentik bulunmuyor. Çünkü aygıta yetince mekanik kesim eklemediğini düşünen LG, pop-up kamera ile tam ekran tecrübe sunmanın daha yanlışsız bir tercih olacağını düşünmüş.

LG Wing, bir büyük bir küçük iki başka ekran sunuyor

Birinci Iron Man sinemasında de karşımıza çıkan LG VX9400 referans alınarak tasarlanan LG Wing’in ana ekranı yana kaydırılarak döndürüldüğünde ise karşımıza T halinde bir akıllı telefon çıkıyor. Aygıtı bu formda kullanmaya başladığınızda üstteki ana ekrana ek olarak aşağıda da 3,9 inçlik ikinci bir ekran ile karşılaşıyorsunuz.

LG Wing’i gimbal modunda gelişmiş bir görüntü kamerası üzere kullanabilirsiniz

LG, kelam konusu T modu ile kullanıcılara yeni bir akıllı telefon tecrübesi sunmayı vadediyor. Bu mod açık olduğunda her iki ekranda da farklı başka iki uygulama kullanabileceğiniz üzere, küçük ekranı denetim, büyük ekranı görüntüleme için de kullanabiliyorsunuz. Örneğin; kamera uygulamasını açtığınızda mod ve öteki denetimleri küçük ekranda, çekeceğiniz manzarayı ise büyük ekranda görebilirsiniz.

LG Wing, gücünü Snapdragon 765G’den alıyor

Pekala LG Wing, donanım olarak bizlere neler sunuyor? Qualcomm’un orta üst segment bir işlemcisi olan Snapdragon 765G’den güç alan LG Wing, 8GB RAM, 256GB depolama, 4.000 mAh batarya, ekrana gömülü parmak izi tarayıcı ve kablosuz şarj üzere üst seviye bir akıllı telefondan bekleyebileceğiniz çabucak her özelliği sunuyor.

64 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip olan LG Wing, 13 megapiksellik bir geniş açı kameraya ve gimbal modunu mümkün kılan 12 megapiksellik bir ultra geniş açı kameraya sahip. Aygıtın ön tarafında ise 32 MP çözünürlüklü bir pop-up selfie kamera yer alıyor.

LG Wing özellikler

  • İşlemci: Snapdragon 765G
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 256 GB
  • Ekran: 6,8 inç OLED ana ekran, 3,9 inç ikincil ekran
  • Art Kamera: 64 MP + 13 MP + 12 MP
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Batarya: 4.000 mAh
  • Fiyat: Açıklanmadı

LG Wing lansman görüntüsü

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın