Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

 Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!
Okunuyor Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

Son periyotta taşınabilir operatörler ortasında muazzam bir rekabet mevcut. Gerçekten bu rekabet tarife fiyatlarına da yansımış durumda. Bilindiği üzere her operatör, müşterilerini kendisine bağlamak için “taahhüt süresi” ismi altında aşikâr bir vakit dilimini kural koşuyor. Yani aşikâr bir tarifeye geçtiğinizde 24 ay olmadan sinirinizi değiştiremiyorsunuz. Şayet değiştirirseniz cayma bedeli ismi altında yüklü ölçüler ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Bunu da gördük! Turkcell ölen abonesine cayma bedeli ödemesi çıkarttı!

Elbette taahhüt mühleti olmayan tarifeler de yok değil. Lakin bunlar da çok daha kıymetli. Pekala taahhüt mühleti dolmadan bir numarayı ya da çizgisi iptal etmek mümkün mü? Yani cayma bedeli ödemeden bu sınırı nasıl kapattırabilirsiniz. Aklınıza ölürsem geride kalanlar ödeme yapmadan kapattırabilir üzere bir tahlil gelebilir. Lakin yanlış.

O denli ki Turkcell ölen abonesinin sınırını kapatmak isteyen aile bireylerinden bile cayma bedeli talep etmiş. Yani abone ölmüş, Turkcell cayma bedeli istiyor. Görüyorsunuz da taahhütlü bir paket kullanıyorsanız ölmek de sorun değil. O cayma bedelini o denli ya da bu türlü sizden almaları gerekiyor.

Turkcell’in bu bahis ile ilgili rastgele bir açıklaması yok. Muhtemelen abonenin yakınlarıyla irtibata geçilip sorun giderilecektir. Lakin en başından vakanın bu noktalara gelmiş olması bile başlı başına bir saçmalık diyebiliriz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın