Bose’dan Özellikleriyle Dikkat Çeken İki Kablosuz Kulaklık

 Bose’dan Özellikleriyle Dikkat Çeken İki Kablosuz Kulaklık
Okunuyor Bose’dan Özellikleriyle Dikkat Çeken İki Kablosuz Kulaklık

Bose, düzenlediği bir aktiflikte yeni kablosuz kulaklık modellerini duyurdu. İki farklı eserle tüketicilerin karşısına çıkan şirket, “QuietComfort” ve “Sport Earbuds” isimli bu kablosuz kulaklıklarla dikkat çekecek üzere görünüyor. Her ne kadar her iki kablosuz kulaklık modelini de öne çıkaran özelliklere sahip olsa da QuietComfort, sahip olduğu 11 düzeyli gürültü engelleme özelliğiyle ön plana çıkacak üzere görünüyor.

Bose tarafından yapılan açıklamalara nazaran bir kullanıcı, QuietComfort‘ın 11 düzeyli gürültü engelleme özelliğini dilediği düzeyde ayarlayabiliyor. Bunu yalnızca donanımsal özelliklerle sunmayan şirket, dış gürültüye zıt tarafta sinyal üretebilen algoritmasıyla da kullanıcıları etkileyecek üzere görünüyor. Bose’un açıklamalarına nazaran kullanıcılar, QuietComfort ile gürültüden tümüyle kurtulacaklar.

Karşınızda Bose QuietComfort

QuietComfort, yalnızca gürültü engelleme özelliğiyle dikkat çeken bir kablosuz kulaklık değil. Şirket, ses kalitesi açısından da kullanıcılara eşsiz bir tecrübe sunulacağını tabir ediyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda, QuietComfort ile frekansları yükseltmekten kaçındıklarını, bunun yerine frekansları aslına sadık kalarak tekrar ürettikleri belirtiliyor. Ayrıyeten bu kablosuz kulaklıklar hem bas hem de tiz konusunda epeyce başarılı bir kalite sunuyor.

QuietComfort, 6 saate kadar kesintisiz müzik tecrübesi sunuyor. Devreye şarj kutusunu da soktuğumuz vakit, kullanım mühleti 12 saat daha artıyor. Bose yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, QuietComfort’ın siyah ve beyaz renklerde satın alınabileceği tabir ediliyor. Yapılan açıklamalara nazaran bu esere sahip olmak isteyen kullanıcılar, 279 dolar (yaklaşık 2.100 TL + vergiler) ödeme yapacaklar.

Bose Sport Earbuds ise şöyle görünüyor

Bose’un açıklamalarına göre Sport Earbuds, isminden da anlaşılabileceği üzere sportmenler için tasarlanmış bir eser. Yetkililer, bu kablosuz kulaklıkların en ağır idmanlarda bile kullanıcıların rahatlığı ve stabilitelerini sağlayabileceklerini söz ediyor. 5 saate kadar kesintisiz kullanım imkanı sunan Sport Earbuds, şarj kutusuyla birlikte yaklaşık olarak 15 saat kullanım imkanı vadediyor. Kullanıcılar, bu kablosuz kulaklığın şarj kutusunu, QuietComfort’ın tersine yalnızca kablolu olarak şarj edebiliyorlar.

Bu ortada Bose, yeni kablosuz kulaklıklarının her ikisinin de Bluetooth 5.1 teknolojisine sahip olduğunu söylüyor. Ayrıyeten bu kulaklıklar, su ve tere karşı IPX4 sertifikasına sahipler. Bir kullanıcı, Sport Earbuds’ı tercih etmek istediğindeyse 179 dolar (yaklaşık 1.330 TL + vergiler) ödeme yapması gerekiyor. Yapılan açıklamalara nazaran Bose’un her iki yeni kablosuz kulaklık modeli de 29 Eylül prestijiyle satışa sunulacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın